У Польщі собакам платитимуть пенсію: яких тварин відправлять на заслужений відпочинок

Тварини також можуть йти “у відставку”. Міністерство внутрішніх справ Польщі розробило законопроєкт, згідно з яким службові коні та собаки матимуть право на виплату пенсії.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Право на пенсію матимуть тварини, що працюють в поліції, прикордонній та пожежній службі. Кошти мають компенсувати витрати на догляд за тваринами після “відставки”.

У Польщі зараз працює 1200 собак, переважна більшість з яких – німецькі та бельгійські вівчарки. Також на службі перебуває понад 60 коней.

Собаки допомагають шукати вибухівку, контрабанду, наркотики, а також шукати зниклих людей. Коні ж патрулюють вулиці разом із поліцейськими. Щороку на пенсію виходить близько 10% тварин.

Коли собаки чи коні старіють і не можуть більше справлятися зі своїми обов’язками, їх присипляють, передають до притулку чи новим власникам. Майже завжди тварини потребують спеціального догляду й кваліфікованої допомоги – у чотирилапих болять суглоби, їм треба спеціальний корм тощо.

Пенсія допоможе новим опікунам тварини компенсувати ці витрати. Також законопроєкт закріплює правило, яке раніше діяло неофіційно: кінологи та конярі можуть забрати тварин-пенсіонерів собі, перш ніж держава вирішить їх приспати.

Джерело: сайт AP

Читайте також: Центр розвитку села запускає мережу демонстраційних ферм

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: