Україна збільшила експорт м’ясопродукції

У січні-серпні 2022 року український експорт продукції м’ясної групи збільшився проти відповідного періоду минулого року на 20% – з 519 млн дол. до 624 млн дол.

ЛИШЕ ЦІКАВІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ

Про це пише УНІАН з посиланням на пресслужбу Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”.

“Основною причиною цього стало триваюче зростання вартості зовнішніх продажів м’яса птиці до 586 млн дол., що на 33% перевищило минулорічний показник. При цьому в натуральному вираженні експорт даного продукту скоротився на 10% – до 264 тис.тонн”, – зазначив він.

За підрахунками експерта, за вісім місяців 2022 року найбільше продукції цієї групи – на 188 млн дол. (30,2%) – придбали Нідерланди, які протягом останніх років невпинно посилюють свої позиції. На другому місці Саудівська Аравія з часткою у 27% в загальному обсязі закупівель. Значно менші закупівлі здійснюють Словаччина (5,8%), Китай (4,6%), Об’єднані Арабські Емірати (3,9%), Польща (3,3%) і Туреччина (3,2%).

“Виходячи з існуючих темпів експорту м’яса птиці, наші компанії можуть не досягти його рекордних минулорічних кількісних показників, однак за результатами 2022 року їх доходи в цілому збільшаться через істотне підвищення цін на міжнародному ринку”, – підкреслив Пугачов.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: