В Африці виявили тварину, яку вважали вимерлою понад півстоліття

Біологи заново відкрили вид сомалійських слонових стрибунців або слонових землерийок, представників якого вони не зустрічали з 1968 року.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Виявилося, що ці незвичайні ссавці, які на латині називаються Elephantulus revoili, тобто “слоняча землерийка”, не вимерли, а процвітають в сусідній з Сомалі країні – Джибуті.

Elephantulus revoili — це маленький далекий родич трубкозубів, слонів і ламантинів, істота розміром з велику мишу, зі схожим на хобот носом і з потужними ногами, які дозволяють їй бігати зі швидкістю майже 30 км/год.

Сомалійський слонячий стрибунець, якого місцеві жителі називають “Сенгі” був втрачений для науки з 1970-х років, залишивши тільки 39 зразків в світових музеях природної історії, в якості єдиного речового доказу того, що ця тварина коли-небудь існувала.

Глобальна група зі збереження дикої природи навіть включила його в свій список “25 найбільш розшукуваних втрачених видів”.

Але вчені виявили, що ці тварини все ще бродять в дикій природі, при цьому сомалійські сенгі взагалі не обмежуються Сомалі. Стрибунець був знайдений в Джибуті, невеликій прибережній державі на Африканському Розі, яке межує з Сомалі, Ефіопії і Еритреєю.

Команда встановила більш як 1250 пасток, наповнених арахісовим маслом, вівсянкою і дріжджовим екстрактом.

За словами дослідника Стівена Херітеджа з Центру лемурів американського Університету Дьюка, вчені зібрали дванадцять примірників рідкісного ссавця. Їх висновки доводять, що сомалійські сенгі “існують в цей час” і живуть далеко за межами Сомалі.

Джерело: сайт НВ

Читайте також: Вчені винайшли корисний і смачний шоколад з відходів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: