В Іспанії будують готелі для бджіл

Екологи, готельєри і бренд нуги об’єдналися для реалізації проекту, спрямованого на захист комах-запилювачів, щоб бджоли могли знайти безпечний притулок. Першим учасником проекту, де розмістився і відкрився на початку грудня бджолиний будиночок, став готель Pou de la Neu в Хіхоні (Аліканте), пише “Агро-Центр”.

У проекті беруть участь Фонд “Друзі бджіл”, Інститут готельних технологій і компанія Picо Turronera з виробництва нуги.

Організатори готові безкоштовно відправити такі міні-готелі для бджіл за кордон всім установам, зацікавленим в цій ідеї. Вони підкреслюють, що більше 75% продуктів харчування, вироблених людьми, безпосередньо залежать від запилення бджолами, отже, скорочення бджолиної популяції веде до ризиків для всього людства.

Серед негативних тенденцій, що впливають на популяцію комах-запилювачів, — масове збезлісення, неконтрольоване використання пестицидів або відсутність безпечних місць, де вони можуть гніздитися.

 

“70% видів одиночних бджіл зазвичай риють маленькі ямки, де вони можуть виростити потомство. Тому ми почали будувати укриття для комах, які пропонують місце відпочинку і розмноження для різних типів запилювачів”,

— розповідають організатори.

Готель Pou de la Neu, розташований на природній території Альт-де-ла-Карраскета-Хіксон, знаходиться дуже близько до місця роботи компанії Picо Turronera, яка у багато покладається на бджіл для запилення своїх мигдальних дерев.

“Без цвітіння мигдальних дерев і без меду не було б нуги, однієї з наших культурних і гастрономічних традицій. Це всього лише невеликий приклад того, як може змінитися життя, якщо ми втратимо бджіл”,

— сказала Ана Піко, керівник відділу якості в компанії.

За матеріалом agroxxi.ru

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: