В Україні нашестя кліщів та сотні випадків хвороби Лайма: як вберегтися від небезпеки

Тільки за три місяці 2020 року в Україні зафіксовано 236 випадків хвороби Лайма.

Детальніше про це розповідає Час-Дій

Через аномально теплу зиму та весну в Україні масово прокинулися кліщі. Протягом минулого року було зареєстровано 4 482 випадки хвороби Лайма серед українців. 833 людини захворіли у сільській місцевості. Нині за перший триместр 2020 року в Україні виявили 236 випадків хвороби Лайма.

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) — це інфекційне трансмісивне захворювання, переносником якого є кліщі. Інкубаційний період після укусу зараженого кліща становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). У людини дуже висока сприйнятливість до цього захворювання. Хвороба Лайма може бути пізньою або хронічною, вона виявляє себе навіть через роки. У цьому випадку з’являються неврологічні та ревматологічні прояви з переважним ураженням кістково-м’язової системи (артрити) чи нервової (нейробореліоз, хронічний атрофічний акродерматит).

Щоб запобігти присмоктуванню кліщів слід носити закритий одяг, оббризкувати спеціальними спреями проти кліщів та комах, а після відвідин лісу ретельно оглядати себе та домашніх тварин.

Джерело: сайт ASPI

Читайте також: Вперше в історії вирощене у космосі м’ясо доставлено на Землю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: