В Україні планують відновити унікальну породу свиней

Миргородська порода — перша порода свиней української селекції. Свиням цього виду притаманне чорно-рябе забарвлення. Сьогодні в Україні залишилося лише шість свиноматок, два кнурі та четверо поросят миргородської породи, пише “Агро-Центр”.

Павло Ващенко – старший науковий співробітник лабораторії селекції Полтавського інституту свинарства та агропромислового виробництва Національної академії наук України повідомив, що це все що залишилося від популяції Миргородських свиней. Інших представників виду було знищено наприкінці літа через АЧС.

В Українських ВУЗах вивчатимуть органічне виробництво

“Було 150 свиноматок миргородської породи, 10 кнурів і молодняк поросят. Усіх їх ліквідували. Із тих 6 льох і 2 кнурів, які вціліли при науково-виробничому відділі інституту, відновити породу неможливо. Тварини споріднені, і при паруванні втрачатимуться генетичні ознаки породи. Зараз дуже висока загроза зникнення свиней миргородської породи”,

— розповів Павло.

Науковці планують відновити популяцію цієї породи. Для цього, мають намір викупляти у людей свиней даного виду. Аби переконатися, що це свині дійсно миргородської породи навіть проводитимуть тест ДНК.

Жінки-фермери заробляють більше, ніж чоловіки (статистика)

“Статистики щодо миргородської породи в приватних господарствах, щоб звертатися з пропозицією викупу, у нас немає. Але приблизно 10 голів є у фермерському господарстві “Світанок” Харківської області. Також плануємо використати сперму, що зберігається в банку генетичних ресурсів Інституту розведення і генетики. Нею запліднимо свиноматок, які збереглися. Так поступово сподіваємося відновити й розвести породу”,

— зазначив науковець.

Миргородська порода свиней була виведена ще в 19 столітті. Проте, остаточно затвердили її лише в 1940 році. Якість м’яса та сала вважається еталонним як за смаковими якостями, так і по товщині пласта (близько 4 см).

Своє краще: Україна має потенціал у вирощуванні екзотичних фруктів

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: