“Відчувають ще до появи симптомів”: у Фінляндії собаки перевіряють людей на коронавірус

В аеропорту Гельсінкі перевірка пасажирів за допомогою тварин є додатковим заходом до традиційного тестування.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: В аеропорту Гельсінкі почали експеримент з використанням тренованих собак для виявлення хворих на коронавірус. У навчальному експерименті бере участь команда із 15 собак та 10 інструкторів – волонтерів, яких спонсорує приватна ветеринарна клініка.

Коментар: Наші попередні дослідження вже показали, що собаки починають відчувати, що людина хвора, за 5 днів до того, як у неї з’являться симптоми. Їм вдається це дуже добре, ми вже наблизилися до 100% ефективності“, – каже Анна Хільмі-Бйоркман з Університету Гельсінкі.  

Один з інструкторів розповів, що серед обраних для навчання собак – німецькі вівчарки, лабрадори, бордер-колі, спаніелі та безпородні. 

Коментар: Підготовка до експерименту почалася ще у травні. Для «тестування з залученням собаки пасажира запрошують протерти шкіру шиї марлею, яку потім поміщають у банку та переносять до іншої кімнати, де дають його понюхати натренованій собаці. Інструктори сподіваються, що надалі собаки отримають офіційний статус службових“, – зазначив інструктор. 

Джерело: сайт Reuters

Читайте також: “Ідеальне середовище для рослин”: у Канаді створили мінігород із обертовим колесом (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: