Американець покинув США заради села на Полтавщині (відео)

Юрій Фединський народився у США, але має українське коріння. Його батьки і бабуся стараються забути про “український багаж”, але не сам Юрій. Він вирішив повернутися в Україну і живе в селі на Полтавщині з дружиною та дітьми, пише “Агро-Центр”.

Музикант Юрій Фединський народився в місті Індіанаполіс на Середньому Заході США в родині стоматологів. Батько – американець ірландського походження. Мати – українка. Прадід воював в УПА. Дід Юрій Фединський був адвокатом. Його переслідували – зрештою вони з дружиною емігрували до США.

Закінчив музичний факультет Східнокаролінського університету по класу фортепіано. 1998 року переїхав до України. Мав тут єдиного родича – контрабасиста Адріана Фединського у Львові. Грав у київських гуртах ”Гайдамаки”, ”Карпатяни”, ”Хорея козацька”.

Шість роки тому перебрався з родиною до села Крячківка Пирятинського району на Полтавщині. Співає в місцевому фольклорному гурті ”Древо”. Також виконує думи. Любить ірландську музику. Має майстерню з виробництва традиційних українських музичних інструментів:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: