Фермери створюють озброєний батальйон з 120 бійцями (+схема та озброєння)

Вчора на Київщині відбувся форум Всеукраїнської аграрної ради. Ключовою його темою було рейдерство та як йому запобігти. Фермери скаржилися на беззахисність та вирішили створити власний озброєний батальйон “Гайдамаки”, який захищатиме їх від рейдерів, пише “Агро-Центр”. Він з’явиться вже у жовтні.

Під одним дахом на Київщини зібралося щонайменше 200 фермерів, яких турбує питання захисту свого бізнесу. Проблема рейдерства не нова: щороку відомі непоодинокі факти захоплення господарств саме у літній та осінній період. Рейдерство відбувається двома шляхами: юридичним, коли підприємство переписується на іншу особу (на оскарження в судах фермеру йде дуже багато часу і він вже не може повноцінно займатися бізнесом), або фізичним – за допомогою “озброєних хлопців” і шантажу. Наразі відомо, що є велика кількість компаній, які спеціалізуються саме на рейдерстві. Цьогоріч проблема набула чималого розмаху, адже майже в кожній області зафіксовані не поодинокі випадки захоплення фермерських господарств.

Як вирішити цю проблему? На форумі був присутній Михайло Апостол – радник міністра МВС України. Він стверджував, що від рейдерства можна вберегтися – головне, запобігти внутрішнім конфліктам на підприємстві, кредитним заборгованостям (рейдери перед нападом ретельно вивчають підприємство):

“Перетерпіти і захиститися”, – саме такий рецепт від представника МВС. До речі, він сам раніше займався фермерством, тому й опікується цим питанням на території усієї України.

Фермери ж у свою чергу стверджують – правоохоронці нічого не роблять для того, щоб їх захистити і мовчки спостерігають за діями захватників. Очільники господарств знайшли свій варіант вирішення проблеми – створення озброєного формування батальйон “Гайдамаки”. Юридично він буде оформлений як охоронне агенство. Воєнізовані формування для захисту не новина – такі вже працюють на Кіровоградщині, Дніпровській та Миколаївській областях.

Щоправда, “Гайдамаки” буде першим серйозним батальйоном, який діятиме на території усієї України. Всього у батальйоні буде 120 озброєних та тренованих бійців. Оформлені вони будуть у охоронному агенстві, але платитимуть зарплату фермери. На кожному господарстві перебуватиме один боєць. На 5 ферм буде закуплено по одному автомобілю (“Рено Дастер”, який коштуватиме 400 тисяч гривень). У випадку загрози рейдерству, бійці оперативно збиратимуться та вирушатимуть на місце події. Детальніше схему роботи батальйону дивіться у презентації нижче.

Виступив на форумі і керівник батальйону “Донбас” Анатолій Віногродський. Він закликав фермерів об’єднуватися та захищати себе. Щоправда, представник МВС Михайло Апостол не був в захваті від створення такого органу:

“Не буде ніяких груп самооборони. Для цього є правоохоронні органи”,

– заявив він.

Так, в Україні найближчим часом створять ще один озброєний батальйон. З огляду на позицію МВС, ймовірним є конфлікт між “Гайдамаками” і правоохоронцями. Фермери ж хочуть захистити свій бізнес від нападів, адже вони вважають – поліція їх не захищає.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: