За переїзд у село платитимуть чималі гроші

Нові мешканці сіл отримають гроші в обмін на обіцянку прожити там не менше десяти років. Таке нововведення планують зробити в Швейцарії, пише “Агро-Центр”.

Новим жителям невеликого села Альбіна на південному заході Швейцарії хочуть запропонувати значну суму за переїзд туди містян.

В останні роки кількість жителів села Альбіна, яке розташоване над долиною Рони на висоті 1300 метрів над рівнем моря, постійно зменшується. Три сім’ї недавно покинули село, а втрата восьми учнів означала закриття місцевої школи. Багато будинків в селі використовуються тільки для відпочинку.

У селі на сьогодні живуть 240 жителів, в тому числі двоє дітей молодшого шкільного віку і п’ятеро – середнього шкільного віку, які їздять на навчання за 20 км. Ініціативна група виступила з пропозицією до муніципалітету про фінансове заохочення нових жителів. Більше половини селян підтримали пропозицію і тепер за нього повинні проголосувати 30 листопада.

Сім’ї, які вирішать придбати або побудувати будинок в селі, зможуть отримати 25 000 франків (21,4 тисячу євро) на одного дорослого і 10 000 франків (8500 євро) на одну дитину. Таким чином, сім’я з чотирьох чоловік може отримати 70 000 франків (60 000 євро).

Але для отримання цих грошей є певні умови. Нові мешканці повинні бути молодшими 45 років і взяти на себе зобов’язання прожити в селі не менше 10 років. Будинки, які вони купують або будують, повинні коштувати як мінімум 200 000 франків (171 000 євро), і вони повинні бути їх основним місцем проживання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: