Домашнє молоко можна продавати ще півроку

Селяни можуть спати спокійно — заборону продавати домашнє молоко відклали до 1 липня 2018 року, пише “Агро-Центр” з посиланням на “АгроПоліт”.

Згідно вимог договору з ЄС Україна мала відмовитися від домашньої молочки з 1 січня цього року. Так, згідно нового ДСТУ в Україні мали б залишитися три сорти молока: екстра, вищий і перший. Через це у деяких регіонах України переробники молока вже з перших чисел нового року почали готуватися до того, щоб зіграти на випередження та перейти на новий стандарт.

Однак, наразі ситуація не є критичною для селян, які виробляють домашнє молоко. Адже Мінагрополітики наприкінці 2017 року рекомендувало запровадити в дію ДСТУ “Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови” з 1 липня 2018 року. Тобто, на півроку пізніше, аніж це передбачено у договорі з ЄС. Таке рішення підтримали Держветфітослужба, ДП “Укрметртестстандарт”, ДП “УкрНДНЦ” та ряд профільних асоціацій, які подали свої пропозиції до розробленої редакції.

Це означає, що наразі другий сорт молока (так зване домашнє), від якого повинні були відмовитися в новій версії ДСТУ, офіційно залишається легальним варіантом при реалізації сировини для промислової переробки. Оператори ринку побоювалися, що таке рішення (заборона з 1 січня 2018 року) могло б привести до непередбачуваних наслідків, як для молочної галузі загалом, так і для населення в сільській місцевості.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: