Землі між населеними пунктами в Україні передають ОТГ

Згідно з розпорядженням уряду 31 січня 2018 року, Держгеокадастр має передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ) до кінця року. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Кабінету Міністрів, пише “Агро-Центр”.

“Як я й обіцяв, земля буде передана об’єднаним громадам. З завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення (по землям у межах об’єднаних громад, ‒ Авт.). Не дай Бог хтось спробує передати землю поза межами без згоди ОТГ. За це буде чітка кримінальна відповідальність — викинемо з кабінету”,

— попередив Володимир Гройсман.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк повідомив, що 665 вже створених ОТГ отримають у власність близько 760 тисяч гектарів землі. За словами посадовця, алгоритм передачі передбачає чотири етапи:

– ОТГ звертається з клопотанням до обласного управління Держгеокадастру;

– Інвентаризація земель ОТГ, які до цього не були передані в користування;

– Реєстрація проінвентаризованих ділянок у державному кадастрі;

– Передача земель у комунальну власність громади наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

Для підтримки процесу створено спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua і відкрито гарячу лінію для консультацій 0800502528.

“Інвентаризація земель розпочнеться буквально завтра і триватиме до кінця року. Перші ОТГ отримають землю, сподіваюсь, уже в березні. До кінця року плануємо цей процес завершити”,

— розповів Максим Мартинюк.

Розпорядження Кабінету Міністрів передбачає, що Держгеокадаст відтепер утримуватиметься від розпоряджень землями на території ОТГ, за винятком випадків, коли з відповідними проханнями звертаються самі громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: