Прибуткова справа: в Україні вигідно вирощувати ожину

За останні десять років світові продажі ягід подвоїлися. На наступні п’ять років прогнозується ще більше зростання цієї галузі. Про це повідомляє Рro-consulting, пише “Агро-Центр”.

Так, найпопулярнішою ягодою в світі є полуниця. За нею за обсягами продажів йдуть лохина і чорниця.

В Україні вирощують «картоплю» для спортсменів

Актуальною тенденцією споживання ягід є збільшення попиту на такі менш поширені на прилавках види ягід, як малина, ожина і лохина. Обсяги продажів полуниці найближчим часом будуть зберігатися на стабільному рівні.

Структура внутрішніх продажів ягід на ринках США і Великобританії в 2017 році, %

Зростаючий ринок ожини обумовлює перспективність вирощування цієї ягоди. На сьогодні найбільше ожини виробляють в Північній Америці ― 65 тис. тонн, з них 35 тис. тонн припадає на США. В Європі ця галузь ягідництва менш розвинена. При більшій кількості населення збір ожини становить 47 тис. тонн, з яких 27,5 тис. тонн вирощуються в Сербії і 13 тис. тонн ― в Угорщині. Великі плантації є в Великобританії, Німеччині, Румунії, Польщі, Хорватії.

Фермер на Хмельниччині виготовляє натуральну «віагру» (відео)

Україна також зміцнює свої позиції на міжнародному ягідному ринку. За останні п’ять років експорт ягід з країни виріс в чотири рази, до $12,5 млн. При цьому потенціал на цьому напрямку ще далеко не вичерпаний, оскільки вітчизняні ягідники продають за кордон всього 8% врожаю.

Динаміка площ насаджень малини і ожини, 2011- 2016 рр., тис. га. Дані Держстату

Вирощування малини і ожини поступово набирає популярність серед українських аграріїв, але зростання ринку поки незначне і на ньому ще мало великих виробників. За 2016 рік збір малини і ожини збільшився в Україні на 5%, при цьому площа ягідних насаджень зменшилася.

Українські фермери зароблять сотні тисяч на вирощуванні фундуку

Ці дані говорять про те, що нове підприємство з вирощування ожини не буде відчувати сильної конкуренції і зможе продавати свою продукцію як на внутрішній ринок, так і на експорт. Компанія Pro-Consulting пропонує детально пророблений бізнес-план такого підприємства.

В Україні почали продавати ексклюзивні іграшки (фото, відео)

Для ожинової плантації новому господарству потрібно 10 га підходящої ґрунту. Оптимально для розвитку ягоди придатні кліматичні умови південних регіонів України. При виборі місця розміщення важливо враховувати наявність транспортної інфраструктури для швидкої доставки врожаю споживачам.

Проект розрахований на семирічний період. При цьому підготовчий етап займе 9 місяців, а вже з липня другого року господарство почне продавати продукцію. Рентабельність продажів складе 65,3%, що означає що кожен долар доходу буде приносити підприємству більше 65 центів чистого прибутку.

В результаті виконання бізнес-плану рентабельність інвестицій досягне 414%. Чистий прибуток перевищить розмір вкладених коштів в 4,14 разів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: