Нардепи прийняли рішення по мораторію на продаж землі

Верховна рада ще на рік продовжила мораторій на продаж землі в Україні. Таке рішення підтримали 236 народних депутатів, пише “Агро-Центр”.

Законопроект №7350 був поданий до парламенту 30 листопада. Ініціаторами проекту виступили сім народних депутатів: Сергій Лабазюк (група Воля народу), Валерій Давиденко, Іван Рибак, Микола Люшняк, Андрій Кіт (фракція Блок Петра Порошенка), Олег Кулініч (група Партія Відродження), і Артем Вітко (фракція Радикальної партії).

Проект закону пропонує продовжити мораторій на відчуження сільгоспземель до моменту врегулювання на законодавчому рівні процедури обороту земель сільгосппризначення і розробки необхідних нормативно-правових актів, але не раніше 1 січня 2019 року.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів спочатку очікував ухвалення законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року. Замість цього Верховна Рада в кінці жовтня продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року.

Однак земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду. Світовий банк також неодноразово заявляв, що підтримує зняття мораторію.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: