ІТ і полуниця: батько з сином в Україні створили потужний стартап (фото, відео)

Батько та син з Київської області створили стартап, який дозволить на домашніх міні-фермах вирощувати полуницю протягом усього року. Батько – інженер, син програміст. Саме завдяки застосуванню ІТ-технологій міні-ферми вдалося максимально автоматизувати, пише “Агро-Центр”.

Стартап UAberry планує найближчим часом вийти на європейський ринок. Володимир Петренко, інженер, почав займатися створенням каркасної міні-ферми самотужки. У результаті вийшла невелика теплиця площею 3 квадратних метри з автоматичною терморегуляцією та поливом. У такій міні-фермі можна вирощувати полуницю цілий рік, її собівартість становила 8 000 гривень, за один цикл тут можна зібрати кілограмів ягід.

Дивіться новий випуск програми “Ля Село” з Хмельниччини:

Згодом до цього проекту долучився син Володимира – Олексій. Він написав програму, яка керує процесом вирощування полуниці. Відтепер участь людини в процесі стала мінімальною, а автоматизований контроль зменшує витрати.

Так і виник стартап UAberry. У результаті малі фермери мають можливість придбати вже продуману міні-ферму. Шириною вона близько метра, а довжину можна замовити під відведену вами територію. Наразі розробники працюють над розробкою подібних теплиць для вирощення інших ягід.

Український агродрон від Kray Technologies не має аналогів у світі (ФОТО, ВІДЕО)

Це черговий український стартап з агросектору, який має чималі перспективи на європейському та світовому ринку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: