Наукове відкриття: механізм цвітіння пшениці
Дослідники розкрили давню таємницю того, як пшениця визначає, коли настав час цвітіння. Ця інформація важлива для виробників пшениці, оскільки цвітіння знаменує перехід між періодом росту рослини та репродуктивною стадією, коли утворюється фактичне зерно. Володіючи цими знаннями, селекціонери можуть розробити краще адаптовані сорти, щоб допомогти виробникам максимізувати врожайність.
Якщо Вам потрібно продати пшеницю, знайти актуальні ціни можливо за цим посиланням (ТОВ “Грейнхевен Групп”): https://grainheaven.com.ua/products/pshenyczya/
Як відбулося наукове відкриття?
Отже, науковці працювали з певним набором рослинних білків, які називаються фітохромами , які можуть сприймати різницю у світлі та регулювати реакцію інших генів рослин. Фітохроми — це фоторецептори червоного (R)/дальньочервоного (FR) світла, які відіграють фундаментальну роль у фото сприйнятті світлового середовища та подальшій адаптації росту та розвитку рослин. Їх дослідження показують, що фітохром С («PhyC») відіграє набагато більш значущу роль у регуляції цвітіння пшениці, ніж вважалося раніше. При активації червоним спектром світла PhyC змінює форму та активує ген, відомий як фотоперіод 1, який також регулюється 24-годинним циклом день/ніч (циркадний годинник). Для вимірювання тривалості дня і ночі необхідне одночасне регулювання зовнішнім світловим сигналом і внутрішнім циркадним годинником. Якщо PhyC інактивовано, цвітіння пшениці затримується більш ніж на 100 днів.
Метою науковців було зрозуміти вплив різних генів на цвітіння пшениці. Подальші дослідники тепер можуть шукати природні варіанти PhyC для створення нових сортів пшениці з прискореним або відстроченим цвітінням. Програми селекції пшениці в усьому світі вже використовують молекулярні маркери для інших генів цвітіння для розробки нових схрещувань та оптимізації врожайності в нових і мінливих середовищах.
Чим більше ми розуміємо про розвиток пшениці та його регулювання, тим більше ми зможемо спроектувати бажану реакцію на навколишнє середовище.
Пшениця забезпечує приблизно одну п’яту калорій, які споживає людина, має високий рівень білка, її легко транспортувати та зберігати протягом тривалого періоду часу – усі характеристики, які роблять пшеницю критично важливою для світової продовольчої безпеки. Фермерам потрібно максимально збільшити виробництво пшениці, щоб прогодувати населення, яке до 2070 року перевищить дев’ять мільярдів людей.
Автор ТОВ “Грейнхевен Групп”: https://grainheaven.com.ua
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: