Обприскуємо плодові дерева навесні: коли та чим це краще робити

Усі рослини протягом вегетації проходять фази, під час яких активізуються певні хвороби і шкідники. Тому проведення захисних заходів приурочують до певних фаз розвитку рослин, пише сайт Галицьке слово.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Не менш важливо, при обприскуванні використовувати спеціальні обприскувачі, пристосовані для роботи в саду.

До розпускання бруньок

Коли середньодобова температура повітря сягне 5 С, наступає пора першого обприскування плодових і ягідних насаджень. Сучасний засіб для боротьби з зимуючими стадіями шкідників. Препарат «30 В» (індустріальне масло), яким бажано обприскувати крони, скелетні гілки та штамби дерев (600–800 мл на 10 л води). Це препарат вітчизняного виробництва, безпечний для людини та навколишнього середовища.

Покриваючи тонким шаром олійної плівки поверхню кори гілок та штамбу, він не дає змогу дихати шкідникам, що перезимували, вони задихаються та гинуть. Не менш ефективними є препарати «Брунька» та «Чистий сад».

При масовому розпусканні бруньок

Треба провести обприскування вдруге (як проти шкідників, так проти хвороб) 3%-ю бордоською рідиною або одним із замінників. «Чемпіоном» (30 г/10 л води), «Стробі» (20 г/10 л води), «Хорус» (2 г/10 л води).

До робочого розчину фунгіцидів потрібно додати один з інсектицидів проти шкідників. «Карате Зеон» (4 г/10 л води), «Альфа-супер» (2,5 мл/5 л води), «Твікс» (10–15 мл/5 л води), «Актор» (1,4 г/10 л води).

При “Рожевому бутоні” (фаза утворення суцвіть)

Обприскують дерева проти гусені, що відроджується, листокруток, жуків довгоносиків, попелиць, несправжніх гусениць пильщиків, мінуючих молей, личинок щитівок та несправжніх щитівок, а також проти збудників хвороб. У цей період пестицидами обробляють усі сорти різних строків дозрівання всіх плодових культур. Обприскують одним із названих препаратів. «Конфідор» (2,5 г/10 л води), «Матч» (10 мл/10 л води), «Нурел-Д» (15 мл/10 л води).

З фунгіцидів у робочий розчин до інсектицидів потрібно додавати «Мобіл» (3 г/10 л води), «Скор» (2 мл/10 л води), «Страж» (3 мл/5 л води). Ці препарати особливо ефективні на персику, абрикосі проти кучерявості листя.

Відразу після закінчення цвітіння проводять обприскування проти гусениць. Адже вони пошкоджують листя. А ще проти попелиць, щитівок, медяниць, кліщів та хвороб.

Читайте також: Що зробити на городі в квітні: повний список справ

Головним чином боротьба зі шкідниками і хворобами саду залежить від своєчасного та правильного застосування хімічних і біологічних засобів захисту рослин. Але це не означає, що слід щорічно обприскувати сад препаратами.

Треба врахувати ступінь зараженості рослин шкідниками та хворобами. Не слід застосовувати хімічні засоби про всяк випадок.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: