Україна наростила експорт борошна
До початку війни виробництво борошна в Україні скорочувалося, а блокування портів і неможливість експорту сприяли збільшенню обсягів зерна для переробки, пише агроновини.
ЛИШЕ ЦІКАВІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ.
Про це повідомив голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду під час бізнес-конференції “Український хліб, крупи, борошно та макарони на шляху до ЄС”.
Коментар: “Потужності працювали по максимуму, і деякі підприємства були завантажені навіть більше, ніж це можливо. В перші місяці війни вироблена продукція реалізовувалася лише на внутрішньому ринку, але поступово експорт продуктів із доданою вартістю почав збільшуватися. Україна експортувала понад 10 тис. т борошна у вересні, обсяг експорту кондитерської продукції з борошна теж зріс на 5%“, — зазначив Олександр Гайду.
За його словами, складність, із якою стикаються наразі виробники борошна та хлібобулочної продукції, — нестача обігових коштів та складний доступ до кредитів.
Коментар: “Кошти, які цього року були закладені в державний бюджет для підтримки аграрного сектору, були призупинені з початком війни. Але для аграріїв працювали пільгові кредитні програми. Так, за програмою 5-7-9% отримали кредитування понад 34 тис. фермерів на суму понад 67 млрд грн. Також уже є близько 50 успішних заявок на отримання державних грантів для переробних підприємств“, — зазначає Олександр Гайду.
Він підкреслив, що депутати Комітету з питань аграрної та земельної політики продовжуватимуть наполягати, щоб державні програми підтримки і надалі працювали.
Коментар: “Комітет підтримав правку до проєкту бюджету на наступний рік і просить збільшити суму підтримки аграріїв на 10 млрд грн, зокрема й на переробку. Але основа бюджету буде спрямована на підтримку ЗСУ. Тож працюватимемо над тим, щоб залучити ці кошти від міжнародних партнерів“, — уточнив Олександр Гайду.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: