Канадський фермер створює парову машину нового покоління для знищення бур’янів

У той час як виробники культур витрачають мільйони на покупку гербіцидів проти бур’янів, фермер з Канади, що займається органікою вирішив піти іншим шляхом. Втомившись від боротьби з бур’янистої рослинністю на своєму органічному поле в Саскачевані, він удосконалив стару практику знищення проблемних рослин окропом, пише “Агро-Центр”, з посиланням на Agroxxi.

Поливати бур’яни киплячою водою — давно відомий спосіб, який застосовується прихильниками органічного виробництва. Деякі для ефективності додають в суміш оцет, інші – лимонну кислоту, а треті, як Глейм, спирт.

“Чотири роки тому я теж почав використовувати проти бур’янів гарячу воду, але потім протягом наступних трьох років переключився на пар, створивши машину, яка направляє струмінь палючої води зі спиртом на бур’яни. Майже півтора року тому я запатентував винахід і вважаю, що воно має відмінні перспективи”,

— каже Глейм.

Харківські трактори працюватимуть в Новій Зеландії

Свій агрегат X-Steam-inator представив на виставці агротехніки в Саскачеван. Багато гостей вже зацікавилися розробкою. X-Steam-inator використовує електрику для створення пари на вимогу з баків з керамічної ізоляцією.

Винахідник заявляє, що машина допоможе контролювати ріст бур’янів. Також передбачена настройка для “відпарювання” бур’янів між рядами.

Зусилля по боротьбі з бур’янистою рослинністю обходяться північноамериканським фермерам в мільярди доларів на рік, і знищення стає все більш складним через зростаюче число стійких до гербіцидів бур’янів.

Експерти кажуть, що Канада займає третє місце в світі за кількістю стійких до одного або кількох гербіцидів бур’янів після США і Австралії. Тому розробка фермера з’явилася вчасно.

“Бур’яни не стануть стійкими до пару!”

— каже Глейм.

До чого техніка дійшла: конструктори Lego почали працювати в городах (відео)

Презентація парової машина стає ще цікавішою на тлі суперечок про гліфосату. Проте, Глейм каже, що у нього особисто немає побоювань з приводу небезпеки гербіцидів з гліфосатом, просто він хоче допомогти аграріям заощадити гроші за рахунок скорочення застосування гербіцидів.

Якщо все піде так, як хотілося б, перші зразки парової машини нового покоління для комерційного застосування будуть готові в 2021 році.

Інтерактивна карта для фермерів: Україна друга за площами сільськогосподарських угідь

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: