Підвищений акциз на пальне коштуватиме аграріям 14 млрд грн додаткових витрат – Агрокомітет
Українські аграрії стурбовані підвищенням акцизу на пальне та його впливом на собівартість аграрної продукції, – зазначають у Комітеті з питань аграрної та земельної політики, повідомляє ВРУ.
Зокрема, на розгляд Верховної Ради України підготовлено проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку (реєстр. №11256-2), який розроблено на виконання Додатка XXVIII до глави 4 “Оподаткування» розділу V “Економічне і галузеве співробітництво” Угоди про асоціацію імплементація положень Директиви Ради №2003/96/ЄС від 27.10.2003 про реструктуризацію системи Співтовариства щодо оподаткування енергопродуктів та електроенергії.
Проєктом закладається поетапне підвищення акцизів на різні види пального до 01.01.2028р. На кінцевому етапі акциз на бензин становитиме 359 євро за 1000 л, на дизельне пальне – 330 євро за 1000 л, на скраплений газ – 70 євро за 1000 л.
До Комітету вже звернулись профільні аграрні організації та асоціації, які зазначають, що наслідком підвищення розміру акцизних ставок на пальне до 2028 року призведе до додаткових витрат для товаровиробників у розмірі понад 13 млрд грн щороку. Оскільки в структурі собівартості сільськогосподарської продукції пальне займає до 10%, собівартість виробництва і реалізація вже цьогорічної продукції тільки коштом «паливного» фактору може зрости на декілька відсотків.
Читайте також: В Україні стартує програма екстреної допомоги органічному сільському господарству
За розрахунками експертів внаслідок такого зростання паливного акцизу протягом 2025 року аграрії сплатять додаткових 5,5 млрд грн, а починаючи з 2028 року – додаткових 14 млрд грн.
“Я розумію, що потрібно наповнювати бюджет для фінансування військових, але аграрії й так справно платять податки, з першого дня повномасштабного вторгнення”, – коментує нардеп Дмитро Соломчук.
Нардеп зазначив, що разом з колегами Комітету з питань аграрної та земельної політики вони подали відповідні правки, які не були підтримані на Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики.
“Агротехніка своїми шинами їздить по полях, а не центральних автострадах. Для аграріїв має бути доступне паливо! В іншому випадку – вони стануть неконкурентними на світовому ринку і продукти для українських споживачів подорожчають на 10-15%! Це просто недопустимо”, – наголошує Дмитро Соломчук.
Нардеп наполягає, що “наповнення бюджету потрібно шукати у тих, хто не платить податки, а не навпаки – “здоювати” останню краплю молока з корови, яка сумлінно працює”.
“Тепер вже в залі будемо відстоювати відповідні правки, подані Комітетом з питань аграрної та земельної політики”, – сказав нардеп.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: