В Раді візьмуться контролювати ціни на 12 соціальних продуктів (список)

Група нардепів запропонувала повернути скасоване у 2017 році державне регулювання цін на продукти харчування, які мають суттєву соціальну значущість. Також вони хочуть встановити граничну націнку на ці продукти у межах 5-15% від відпускної ціни виробника. Про це повідомив один з ініціаторів законопроєкту, член Аграрного Комітету ВР Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Ініціатива щодо повернення держрегулювання на соціально значущі продукти харчування міститься у законопроєкті № 6374 про внесення змін до закону “Про ціни та ціноутворення”, який зареєстрований у Верховній Раді 2 грудня.

Ініціаторами документа є, зокрема, нардепи Дмитро Соломчук, Олександр Гайду, Микола Задорожній, Валерій Зуб, Володимир Крейденко, Геннадій Вацак та Сергій Мінько.

За 4 роки без держрегулювання ціни злетіли вверх

За словами Дмитра Соломчука, саме через скасування держрегулювання цін у 2017 році, в країні, протягом останніх чотирьох років гречка, хліб, мука, макарони, яйця, масло та інші соціальні продукти різко зросли у ціні.

Політик переконаний, що виною цього стала необгрунтована націнка торговельних мереж

Річ у тім, що собівартість продукції не зростала настільки стрімко, як ціни на неї, а націнку збільшував зазвичай не виробник, а торговельні мережі. Ритейл почав заробляти більше фактично “з повітря”, а як виробники, так і споживачі програли.

Ми це змінимо“, – наголосив Дмитро Соломчук.

Читайте також: “Яка безпека країни, коли кошик першої необхідності стає іноземним”, — нардеп про висновки засідання Комітету з Євроінтеграції

Що пропонують депутати?

Ініціатори законопроєкту пропонують здійснювати держрегулювання цін на продукти харчування “шляхом встановлення граничної торгової надбавки (націнки), яка може бути не менше ніж 5% і не більше ніж 15% від відпускної ціни у їхнього виробника”.

https://www.facebook.com/d.solomchuk/posts/752558786138623

12 продуктів які хочуть “регулювати”

Перелік соціальних продуктів харчування складає Кабмін України. Але, згідно із законопроєктом, уряд зобов’язаний буде запровадити держрегулювання цін на такі продукти:

  • крупа гречана
  • цукор-пісок
  • борошно пшеничне вищого ґатунку
  • вермішель із борошна вищого ґатунку пшениці
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5%
  • хліб житньо-пшеничний
  • батон із пшеничного борошна
  • яйця курячі категорії С1
  • тушка куряча
  • вода мінеральна негазована
  • масло вершкове жирністю 72,5%
  • олія соняшникова

Дмитро Соломчук сподівається, що такий соціально важливий законопроєкт депутати підтримають найближчим часом.

Це дозволить урегулювати кінцеву вартість продуктів на полицях магазинів, а українці зможуть купувати їх без дурної націнки. Супермаркети, думаю, також не постраждають, якщо з 5000 найменувань їх асортименту – 12 будуть соціальними.

Сподіваюся на підтримку законопроєкту колегами!“, – резюмував політик.

Чи є держрегулювання в ЄС?

Ініціатори законопроєкту запевняють, що в країнах Євросоюзу держрегулювання цін поширюється на переважну частину продукції аграрного сектору – 88% – 97%. Там насамперед здійснюється нагляд за цінами на продукцію землеробства (пшениця, ячмінь, жито, кукурудза, ріпак і соняшник), а також на велику рогату худобу, молоко, цукор, оливкову олію.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: