Японські вчені розробили унікальний метод запилення
Пошук альтернативних методів запилення сільськогосподарських культур набуває все більшої актуальності в міру скорочення чисельності бджіл.
Детальніше про це розповідає Агроцентр.
Деталі: Дослідники з Японії розробили метод запилення на основі мильних бульбашок, який настільки ж ефективний, як і при ручних маніпуляціях.
У зв’язку з проблемою скорочення популяції диких бджіл багатьом фермерам доводиться знаходити альтернативні рішення для запилення своїх культур. Деякі використовують інших комах, таких як блакитні садові бджоли. Інші їздять на величезних установках для розпилення пилку або запилюють квітки вручну.
Однак, японські вчені пішли ще далі і змогли розробити нестандартний, але досить ефективний спосіб запилення квітів із допомогою мильних бульбашок. Так, дослідники описують спеціальний тип мильної бульбашки, в яку додають пилок.
Професор зі Школи матеріалознавства Японського передового інституту науки і технології Эйдзиро Міяко, витратив роки на пошуки кращого методу штучного запилення, який міг би замінити ручне запилення. У 2017 році він із колегами створили новий інструмент: крихітний безпілотник, покритий спеціальним гелем, куди наноситься пилок. Але машина була незграбною і не контрольованою.
Нещодавно його наукова група розробила цікавий підхід для запилення квітів за допомогою мильних бульбашок. Дуже важливо було створити мильну суміш правильного складу і концентрації. Занадто мало мила, — невеликий вихід мильних бульбашок; занадто багато або неправильний вигляд, — шкоду для пилку.
Близько 95% запилених квітів груші дали плоди. За словами доктора Міяко, це був той же показник успіху, що й у запилених вручну груш, але для цього було потрібно менше часу та зусиль, а також значно менше пилку — приблизно 1/30 000 від колишньої кількості.
Джерело: сайт Пропозиція
Читайте також: “Від 1200 грн на день”: в Україні сезонні робітники заробляють більше ніж у Польщі
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: