Не контрольовані: органічну продукцію в Україні ніхто не перевіряє

Україна займає 11 місце в Європі за площею органічних земель. Так, зараз під орагінічне вирощування відведено 421 тис. га землі. Обсяги виробництва органічної продукції зростають щороку і очікується, що показник цей лише ростиме, пише “Агро-Центр”.

Найпопулярнішою органічною культурою в Україні є зернові. Проте останнім часом все більше фермерів цікавляться напрямком саме органіки. Так останні роки все популярнішим стає вирощування ягід, овочів та фруктів. 

Україна має неабиякий потенціал у цьому напрямку, оскільки Європейські фермери не можуть повність забезпечити потребу Європи в органіці.

Лише на початку 2017 року Україна займала 11-те місце в Європі та 20-те місце у віті за площею сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. Якщо порівнювати цей показник з показником 5 років тому, він збільшився на 54% і на сьогодні складають 421 500 га. 

Так, 48,1% земель відведені під вирощування зернових,  16% займають олійні, 4,6% бобові. овочі та фрукти займають дещо мені площі: під овочами зайняті 2% угідь, а під фруктами — 0,6%.

Як свідчить інформація комерційної служби Посольства США в Україні, середня окупність інвестицій в українське органічне землеробство становить близько 300%. Тож Україну можна вважати однією з найпривабливіших та найперспективніших країн для інвестицій у органічне виробництво.

Не дивлячись на постійне зростання популярнсоті органіки, сферу органічної продукції в Україні ніхто не перевіряє. Тому, що як таких законних підстав та стандартів для реалізції органіки в Україні немає.

“Тільки 30 липня цього року Президент підписав закон, який наводить порядок в цій сфері. Але у нас до сих пір немає реєстрів виробників органічної продукції та реєстрів акредитованих лабораторій. Фактично, відсутні механізми, які дозволяють цій продукції потрапляти на прилавки . Тому, коли ви зараз бачите на полицях супермаркетів напис “Органічні продукти”, то крім заяви виробника в тому, що це дійсно органічна продукція, підтвердити це більше нічим”,

— зазначив Андрій Лига, співробітник Інституту економіко-правових досліджень НАН України, член правління ГО “Новий день”.

Підписуйтеся та слідкуйте за випусками програми “Ля Село”:

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: