Фермери можуть припинити вирощувати овочі через закриття ринків

Заборона діяльності продовольчих ринків та нові умови роботи стають викликом для учасників малого бізнесу. Дрібні фермери можуть бути змушені відмовитись від вирощування свіжих овочів. Таку думку висловила міжпроектний менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP Олександра Гармаш.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Вона зазначила, що представники малого і мікробізнесу якраз є постачальниками плодоовочевої продукції. Через трейдерів (в т. ч. перекупників) їх товар потрапляв на експорт, великі і місцеві оптові ринки.

Середньому бізнесу, тим більше великому, простіше трансформуватися в нових умовах, ніж дрібному. Найбільше можуть постраждати сільські жителі, дрібні виробники плодоовочевої продукції і меду. Серед клієнтів Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP 57-65% виробників мають дохід тільки від сільського господарства. Це близько 62% сімей (15 тис. чол.) і 86% одиноких жінок (понад 1,9 тис. чол.)», — зазначила Олександра Гармаш.

Експерт додала, що нові умови роботи ринків стають викликом для учасників малого бізнесу, які змушені змінювати підходи і напрямок роботи.

Сергій Клімашевич, директор “Грінвел ЛТД” вважає, що багато дрібні фермери, для яких ринок був єдиним каналом збуту продукції, взагалі можуть відмовитися від вирощування цієї продукції. Крім того, ситуація на валютному ринку буде стримувати фермерів від вкладення грошей.

Таким чином, оператори вважають, що в період карантину не можна закривати ринки в країні, але необхідно встановити чіткі спеціальні санітарно-епідеміологічні правила і контролювати їх дотримання.

Джерело: Kurkul

Читайте також: Соя подешевшала, зернові подорожчали — огляд цін на с/г продукцію за 7 квітня

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: