Після чого не можна вирощувати капусту: названо найгірших попередників
Для здорового і багатого врожаю дуже важливо дотримуватися правил чергування культур на городі. Одну і ту ж культуру не можна висаджувати на одному місці багато років поспіль, інакше грунт виснажиться і на овочі почнуть жити шкідники, пише уніан.
УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS
Важливо знайти овочу нове місце на городі, і підібрати правильних “попередників”.
Після чого не можна садити капусту
Капусту не варто висаджувати на тих грядках, де в минулому році росла картопля. Справа в тому, що картопля споживає дуже багато поживних речовин з грунту, і для капусти просто не вистачить вітамінів.
Не можна садити білокачанну капусту після інших видів капусти, таких як брокколі, цвітна, брюссельська або пекінська капуста. Причина в тому, що у капустяних є загальні хвороби і шкідники, які можуть перейти на нові посіви.
Не рекомендується вирощувати капусту в тих місцях, де роком раніше росли пасльонові – помідори, перець і баклажани. Ці овочі мають спільні з капустою захворювання, а також можуть робити грунт занадто бідним для вирощування капусти.
Капуста не дасть хороший урожай, якщо посадити її після бобових, таких як квасоля і горох. Грунт після цих рослин стає бідним на азот, якого капуста дуже потребує.
Читайте також: Як доглядати за розсадою баклажанів, щоб отримати щедрий урожай
Після чого можна садити капусту
Дуже хороший урожай дає капуста після огірків, моркви і буряка. Після цих овочів в грунті спостерігається хороший баланс вітамінів для росту капусти.
Також капусту добре висаджувати після часнику і цибулі. Вони споживають багато речовин з грунту, але у них маленький корінь. А на глибині росту коренів капусти залишається достатньо вітамінів. З цієї ж причини капусту можна вирощувати після зелені і щавлю.
Що посадити після капусти
На грядках, де в минулому році росла капуста, можна садити невимогливі до складу грунту овочі або ті, що потребують інших речовин. Ось хороші наступники капусти:
- картопля;
- морква;
- буряк;
- цибуля;
- часник;
- петрушка і кріп;
- селера;
- горох;
- кабачок.
Перед посадкою рекомендується перекопати грядку, де росла капуста, і удобрити грядку перегноєм або суперфосфатом для кращої врожайності.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: