Похолодання у липні стало дуже сприятливим фактором для всіх без винятку культур – Укргідрометцентр

Зниження температури повітря та ґрунту в кінці першої декади липня стало надзвичайно сприятливим фактором для всіх без винятку сільськогосподарських культур.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Про це йдеться в декадному агрометеорологічному бюлетені Укргідрометеоцентру, передає АПК-Інформ.

Коментар: “Упродовж декади тривав дефіцит опадів на всій території України. Дощі в останні дні декади не мали істотного впливу на зволоження ґрунту через в основному зливовий характер. У багатьох районах період без ефективних опадів досягав 25-30 днів”, – вказують експерти.

Зазначається, що висока температура повітря та ґрунту обумовила подальше прискорення розвитку сільгоспкультур, зокрема дозрівання зерна ранніх хлібів уже і в північних та західних областях. Відбувався інтенсивний розвиток пізніх культур, випереджаючи в основному на тиждень-два середні багаторічні строки.
Коментар: “За переважаючого дефіциту опадів та швидкої втрати вологи ґрунтом умови для формування врожаю пізніх культур погіршилися. Зокрема кукурудзи, на посівах якої розпочався інтенсивний ріст та передчасне формування качана (викидання волоті), тобто критичний період розвитку щодо потреби у волозі. У денні години відбувалося пригнічення росту, в найбільш спекотні дні – в’янення рослин. Вологозабезпечення посівів кукурудзи та соняшнику (запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту) порівняно з першою декадою липня минулого року було в середньому меншим у 2-2,5 раза”, – пояснили в Укргідрометеоцентрі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: