В Україні набирають популярності дерева-сади

Раніше подібні досліди проводили, як правило, на власних ділянках. Тепер же, дерево-садок можна придбати у роздріб, як саджанець.

Детальніше про це розповідає Агроцентр

 Деталі: Основна особливість дерева-саду — культура підщепи та прищепи повинна збігатися. Таке дерево може бути або кісточкових, або зерняткових. Найчастіше на багатосортовому дереві є 2-3 прищепи-сорти. 

Існують дерева-сади на основі: 

яблуні; 

черешні; 

сливи; 

груші; 

абрикоса; 

персика. 

Коштують дерева-сади не надто дорожче від звичайних. Так, грушу-сад пропонують за 200-220 грн за саджанець. З такого дерева можна отримувати груші трьох сортів. Груша-сад буде давати плоди ціле літо, так як на саджанець привиті сорти з раннім, середнім та пізнім плодоношенням. Яблуня-сад коштує від 200 грн. 

З дерева також можна буде знімати врожай трьох сортів і теж ціле літо. Наразі пропозиції дерев-садків дещо обмежені в асортименті, адже вирощування такого саджанця трудомістке. Але, можна прогнозувати, що цей вид саджанців буде набувати популярності, адже економить площі та збільшує термін збору врожаю. 

За відгуком однієї з користувачів такого дерева-сада пані Оксани: “Це вихід для тих, у кого мала площа, а хочеться все”. Крім груш та яблунь, наразі на ринках вже досить широко представлені черешні-садки, вишні-садки, сливи-садки та шовковиці-садки.

Джерело: Аграрії Разом 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: