“Стійкі до вірусів?”: в США виводять курей з підвищеним імунітетом
Фахівці Мінсільгоспу США тепер вміють визначати курей з вродженим імунітетом до небезпечних бактерій. Скоро з’являться нові породи “суперкурей”, яким будуть не страшні патогени.
Детальніше про це розповідає Агроцентр.
Деталі: Виявити птахів з міцним імунітетом вдається завдяки деяким хімічним речовинам (цитокінів), які поводяться як охоронці, потрапивши в кровоносну систему. Вони сповіщають лейкоцити про місцеперебування шкідливих агресорів. Таким чином імунна система птахів мобілізується.
За допомогою цих даних птахівники-селекціонери перевіряють і сортують курей по силі імунітету, а потім виведуть стійкі до захворювань породи. Це повинно благополучно позначитися на якості курячого м’яса і заощадить мільярди доларів.
Якщо взяти кампілобактеріоз (одну з харчових інфекцій, що вражає 1,3 мільйона людей на рік тільки в США), він викликає діарею, лихоманку та інші небезпечні для життя захворювання. Як правило, інфекція розвивається в печінці та кишківнику корів і курей, після чого потрапляє в організм людини через м’ясо або зерно, яке виросло на удобреному ґрунті. За оцінками експертних організацій, економічний тягар однієї тільки цієї бактерії – близько двох мільярдів доларів на рік.
Через те, що фермери годують тварин антибіотиками, призначеними для лікування, а не для профілактики кампілобактеріозу, бактерії стали до них стійкими.
Якщо виведення курей з підвищеним імунітетом пройде успішно, кількість патогенів, які потрапляють разом з їх м’ясом на прилавки магазинів, значно зменшиться.
Джерело: сайт Agro-smart
Читайте також: Науковці з Прикарпаття вивели новий сорт картоплі (відео)
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: