Стало відомо, чому впала ціна на українську пшеницю

Українські трейдери почали знижувати ціни на продовольчу і фуражну пшеницю на 50-150 грн / т. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Станом на ранок, 29 жовтня, ціни попиту на зернову 2 класу і фураж фіксувалися в межах 8150-8400 і 8050-8350 грн / т СРТ-порт відповідно, що, тим не менш, в середньому на 100 грн / т перевищує показники кінця минулого тижня.

Коментар: Ключовий тиск робить зниження котирувань пшениці на світових біржах на тлі випадання опадів у США і Росії, а також нової хвилі напруженості, пов’язаної з можливим погіршенням стану світової економіки в світлі погіршення ситуації з пандемією COVID -19, про що свідчить і вчорашній обвал індексів на всіх фондових ринках, і здешевлення нафти“, – пояснила ситуацію керівник відділу локальних ринків ІА “АПК-Інформ” Анна Танская.

Таким чином, ціни попиту на 1000-1300 грн / т (або на 14-18%) перевищили історичний максимум, який фіксувався в кінці січня – середині лютого 2019 року.

Традиційно трейдери не поспішають знижувати ціни пропозиції на базисі FOB. При цьому ціни попиту імпортерів помітно просіли і лише зрідка досягають максимальних відміток.

Коментар: Поки зміни цін попиту на пшеницю в портах України відбуваються в межах сформованих діапазонів, але це лише питання часу. Підтримку цінам продовжують надавати активні темпи експорту української пшениці на тлі прийнятого меморандумом обмеження, анонсоване запровадження обмежень на експорт російської зернової з січня 2021 року, а також складності з формуванням партій потрібних обсягів зважаючи стримування продажів аграріями“, – підсумувала А. Танская.

Джерело: сайт AgroNews

Читайте також: В Україні хочуть запустити грантову підтримку фермерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: