Догляд за виноградом навесні: як обрізати і обприскати для великого врожаю

Виноград – досить вибаглива культура. У березні після пробудження рослини від зимової сплячки її варто обрізати та обробити від шкідників. Рослина обов’язково віддячить за таку турботу багатим врожаєм з великими гронами, пише уніан

Ми розповімо, що зробити з виноградом навесні, щоб ласувати смачними ягодами влітку.

Як розкрити виноград навесні

Догляд за виноградом навесні передбачає зняття укриття з молодих саджанців. Робити це потрібно поступово. Якщо зняти плівку занадто швидко, то виноград не зможе адаптуватися до різкого перепаду температур.

Щоб не нашкодити рослині, знімайте укриття поступово. Спочатку в першій половині березня підніміть укриття знизу, щоб відкрити доступ для повітря. Так виноград почне поступово звикати до вуличної температури. Потім коли температура повітря не опускатиметься нижче +10°, зніміть плівку повністю.

Читайте також: Садівники назвали найкращі сорти груш для вирощування в Україні

Як обрізати виноград навесні

Навесні після закінчення заморозків проводиться санітарна обрізка винограду. Вона потрібна для видалення сухих і хворих лоз, зайвих безплідних пагонів, формування правильної крони. Грамотна обрізка підвищує врожайність винограду – велике листя не буде затінювати ягоди.

Коли обрізати виноград навесні – залежить від температури повітря. Якщо вона не опускається нижче +5° ночами, то можна приступати до процедури. Затягувати до квітня не варто – у стеблах почнеться сокорух, через що рани гірше гоїтимуться.

Зріз проводиться добре наточеним секатором. Тоді пошкодження будуть мінімальні.

Схема того, як правильно обрізати виноград навесні, залежить від віку куща. У перші три роки на рослині обрізають майже всі гілки. Залишають лише 2-3 найміцніших пагони, які обрізають до 2 здорових бруньок.

У четвертий і всі наступні роки у куща навесні видаляють хворі, висохлі, пошкоджені та слабкі гілки. Залишають найздоровіші та найміцніші лози товщиною не менше 5 мм. Довгі пагони рекомендується підв’язати в горизонтальному положенні.

Читайте також: Як посіяти шпинат у відкритий ґрунт: поради городникам-початківцям

Чим обробити виноград навесні

Навесні виноград варто обприскати від хвороб і шкідників, які зимують на лозах.

На початку березня відразу після зняття укриття лози обробляють розчином залізного купоросу (400 г на 5 л води). Потім наприкінці березня або на початку квітня, коли з’являться перші зелені листочки, виноград рекомендується обприскати універсальними інсектицидами. Обробка хімічними засобами проводиться тільки до цвітіння винограду.

Ось ще кілька препаратів, чим обприскати виноград навесні від попелиці, павутинного і листового кліща:

  • перметрин;
  • бордоська рідина 1%;
  • колоїдна сірка 75%;
  • мильний розчин – 1 брусок господарського мила на 10 л води;
  • нітрафен.

Такі обробки забезпечать ділянці тривалий захист від поширених хвороб.

Як поливати виноград навесні

Дорослий виноград навесні до набрякання бруньок поливають 10 відрами води. Молодим кущам вистачить 2-4 відер. Другий раз виноград поливають на початку травня. Переливати рослину не варто, інакше зав’язі осипляться.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: