На Львівщині функціонує унікальна жаб’яча ферма

На Львівщині працює єдина в Україні ферма із розведення їстівних жаб. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Ідея ця з’явилася завдяки місцевому ландшафту та французькій кухні: на фермі була місцина, де збиралася вода, з цим треба було щось зробити. У фермерському ресторані готують французькі страви, тому для повноти кулінарної картини не вистачало жаб. А навіщо їх десь купувати, коли можна виростити самостійно? Зараз ми на власному досвіді розбираємося, як краще розводити жаб, в Україні цій справі немає де навчитися”, — розповів Андрій Дзюбан, співвласник ферми Tante Snails.

З жаб’ячого тільця для створення страв підходять тільки лапки: там достатньо м’яса, решта йде на виготовлення біокормів, коментує співвласник ферми.

Коли на фермі вирішили культивувати жаб, знайшли підходящий вид у Франції — гібрид між річковою та озерною жабою. За пару амфібій заплатили майже $100. Отже зараз все “поголів’я” української ферми походить від французьких жаб. 

Щоб почати жаб’ячий бізнес — треба мати декілька водойм і нічні ліхтарі які живляться від сонячних батарей: на це світло прилітають комахи, якими жаби і харчуються. Це достатньо простий вид бізнесу для теплої пори року, оскільки взимку жаби зариваються в мул і сплять там до весни. На фермі жаби живуть у невеличкому ставку.

Головне для нас — не відгодівля амфібій, питання — у відтворенні і розмноженні популяції. Треба зловити момент для вчасного відселення дорослих жаб від мальків — цього року ми зробити цього не встигли! Оскільки жаби — канібали, вони буквально за два дні з’їли все потомство. Якщо все добре, за літо мальки набирають вагу і вже на другий рік їх можна використовувати як маточне стадо або забирати на переробку. Ми хочемо відточити технологію вирощування амфібій, розробити бізнес-модель жаб’ячої ферми, порахувати витрати за рік і подивитися наскільки ця справа перспективна”, — додає Дзюбан.

Читайте також: Чому цибуля корисна для здоров’я: топ-5 дивовижних фактів

Підкреслимо, в 2021 році на фермі Tante Snails виростили біля тонни жаб. Все що отримали — продали не виходячи за межі господарства. Тут є дегустаційна зона, де туристи залюбки ласують жаб’ячими лапками.

Орієнтовна ціна на заморожений напівфабрикат — 450−650 грн/кг, вартість залежить від “калібру” смаколика.

Нашими їстівними жабами постійно цікавляться — на ферму часто телефонують. Цей продукт делікатесний, дорогий — завойовує популярність, на нього є стабільний попит в середині країни. Скільки б ми не виростили жаб, бачу, що все можна збути по непоганій ціні. Навіть не треба думати про експорт”, — вважає фермер.

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: