Топ-10 найекологічніших та найзеленіших міст світу у 2020 році
Агентство Resonance Consultancy створило рейтинг 10 найекологічніших і найзеленіших міст світу у 2020-му році.
Детальніше про це розповідає Агроцентр.
Складаючи рейтинг, Resonance Consultancy дослідило 50 мегаполісів, враховуючи їхню екологічність за дев’ятьма критеріями:
- кількість громадських зелених зон;
- використання поновлюваних джерел енергії;
- відсоток населення, що користується громадським транспортом;
- рівень забруднення повітря;
- кількість пішохідних зон;
- доступність точок для сортування відходів;
- доступність можливостей для компосту;
- кількість ринків із місцевої фермерської продукцією.
1. Відень, Австрія
За результатами дослідження, Відень – “найзеленіше” місто світу. Парки складають половину міського простору, а система громадського транспорту вважається однією з найрозвиненіших у Європі.
До того ж 30% електроенергії у столиці Австрії отримують із поновлюваних джерел. Зокрема, Австрія до 2040 року хоче стати “кліматично нейтральною” та бути піонером у Європі із захисту клімату.
2. Мюнхен, Німеччина
Друге місце рейтингу посідає Мюнхен завдяки впровадженню інноваційної системи високошвидкісного громадського транспорту. Тут також значно скоротили користування автівками.
3. Берлін, Німеччина
У столиці Німеччини мінімальне в Європі споживання води на душу населення.
4. Мадрид, Іспанія
У місті багато зелених насаджень, пішохідних зон та ботанічних парків, плануванням яких займалися знамениті архітектри Іспанії: Франческо Сабатіні, Хуан де Вільянуева та інші.
5. Сан-Пауло, Бразилія
Місто відоме завдяки великій кількості фермерських ринків. Крім того, воно належить до найбільших споживачів поновлюваної енергії в усьому світі.
6. Манчестер, Велика Британія
У місті чудово розвинена система громадського транспорту та великий вибір фермерських ринків.
7. Лісабон, Португалія
Португальська столиця може похвалитися найбільшими в Європі ринками фермерів, а також амбітними програмами з переробки та компостування.
8. Сінгапур
Мрія про екологічне місто – реальність Сінгапура. Сади біля затоки в центрі Сінгапура. Сонячні супердерева, що працюють на сонячній енергії. Місто створює зелені простори не лише для естетики. Міські лідери одержимі демографічним прогнозуванням та стійкістю міста – вони перетворюють великі паркові ділянки в “терапевтичні сади”, призначені для людей похилого віку.
9. Амстердам, Нідерланди
48% усіх поїздок у центрі міста здійснюються на велосипеді. У місті розвинені пішохідні зони, велосипедні парковки. Система громадського транспорту, до якої належать ще й човни, ще дужче доповнює привабливість міста.
10. Вашингтон, Сполучені Штати Америки
Столиця Америки завжди була недооціненим зеленим оазисом, переповненим громадськими майданами та парками. Місто також може похвалитися дивовижною кількістю фермерських ринків.
Джерело: сайт Best Cities
Читайте також: “Промоція місцевих фермерів”: в Україні запрацює унікальний агро-ярмарок
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: