Чому досвідчені садівники рекомендують укривати рослини на зиму ялиновим гіллям
По-перше, ялинове гілля добре захищає від виморожування. Що важливо для рослин, чиє коріння розташоване близько до поверхні ґрунту. Це насамперед озимі цибуля і часник, полуниця.
Також воно є додатковим шаром ізоляції. При цьому не накопичує вологу і не гниє так, як лист. Що важливо для схильних до грибних хвороб культур, пише Ukr.Media.
По-друге, укриття ялиновим гіллям захищає дерев’янисті стебла таких рослин, як троянда або виноград, від зимової сушки, коли вітер укупі з низькою вологістю повітря призводять до зневоднення, ламкості та відмирання стебел.
По-третє, колючі голочки — захисний бар’єр від мишоподібних гризунів і зайців. Тому ялиновим гіллям найчастіше захищають молоді саджанці, спрямовуючи голочки вниз.
Суперечки про те, яке ж гілля потрібне для укриття, точаться досі. Дехто вважає, що в ялиновому більше шкідників і хвороб, ніж у сосновому. Інші, навпаки, заявляють, що ялинові гілки пухнастіші і краще тримають тепло в поєднанні з іншими укривними матеріалами. Тим же листяним опадом, наприклад. Треті впевнені, що найбезпечніший спосіб не занести проблеми з лісу собі на ділянку — збирати свої власні обрізки декоративних хвойних, які проходять регулярну пестицидну обробку.
Читайте також: Чим корисна кавова гуща для рослин: дачникам на замітку
Хороше гілля — це здорова гілка з насичено зеленим або синюватим кольором хвої і щільно прилеглою гладкою текстурою. Вона зазвичай пряма або злегка вигнута, без явних пошкоджень або деформацій. Пружна, а не ламка на дотик. Гілка має бути рівномірно зеленою, без тріщин, саден, отворів або інших видимих пошкоджень на корі.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: