Чому немає ягід на смородині: чим її полити навесні
Чому смородина цвіте, але немає ягід? Причин може бути кілька, але, якщо ви не новачок в садівництві та вмієте поводитися зі смородиною, а вона все одно тільки цвіте – це прикро. Можливо, що їй просто не вистачає вітамінів, пише уніан.
УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.
Досвідчені садівники радять в цьому випадку використовувати органічне добриво для смородини – полити кущі спеціальним настоєм.
Чому немає ягід на смородині – в чому може бути причина
Почнемо з того, що в перший рік після посадки смородина плодоносити не буде. Тому нічого тут на неї грішити – потрібно просто почекати ще рік. Якщо ж смородина не дає ягід через два, три роки або взагалі ніколи – їй щось не подобається. Причин може бути кілька:
- Ви посадили не той сорт смородини
Цілком можливо, що смородина, яку ви посадили, любить тепліший клімат, боїться холоду та страждає від заморозків і тому не хоче родити. Тому переконайтеся, що сорт у вас правильний.
- Смородина росте там, де їй не подобається
Смородина любить сонце і помірно вологий грунт, хоча чорна смородина може рости і в напівтіні. Не любить вітру, протягів і кислого грунту – вона не буде давати ягід поруч з хвойними деревами, щавлем, хвощем, подорожником.
- Смородині не вистачає води
Смородина дуже любить воду, а без неї дає поганий урожай, з сухими і дрібними кислими ягодами. Перший раз смородину потрібно рясно полити, коли з’являються зав’язі і ростуть листочки. Другий раз – коли починають зріти ягоди. Втретє смородину потрібно полити після збору врожаю – щоб у наступному році вона дала ягоди.
Води потрібно багато – на кожен квадратний метр близько 4-5 відер.
- Смородина захворіла
Кущ може перестати давати ягоди, якщо він перехворів або вражений шкідниками. Тому потрібно робити профілактику – обприскувати смородину ранньою весною, а також на початку літа.
Читайте також: В Україні зросли ціни на огірки: ситуація на ринку
Яке потрібно добриво для смородини навесні
Якщо смородина у вас правильного сорту і росте в правильному місці, ви її поливаєте, вона не хворіє, але все одно не дає ягід, то її потрібно удобрити. Садівники радять використовувати органічне добриво для смородини: в період цвітіння підгодувати кущі настоєм картопляної шкірки – чорна смородина дуже любить крохмаль.
Готується настій так: літрову банку висушеної картопляної шкірки треба засипати в 10 л окропу. Накрити кришкою, укутати і дати охолонути.
Під кожен кущ потрібно вилити 3 літри цього настою.
Крім цього, грунт під чагарником можна посипати деревною золою – 500 г під кущ на відстані 20-25 см -зола добре розкислює грунт. Також поруч з чорною смородиною можна посадити люпин або горох – вони збагачують собою грунт і не доведеться використовувати додаткові добрива.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: