В Україні вивели нові сорти калини для експорту в ЄС
З кожним роком у Європі спостерігається активніший попит на ягоди калини та бузини та продукти їх переробки, тому все більше українських фермерів висаджують плантації з цими культурами. Про це пише Промисловий портал.
• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.
Це спонукає вітчизняних селекціонерів створювати нові сорти: високоврожайні, крупноплідні та максимально придатні до переробки.
Так, садівник-селекціонер з Кам’янця-Подільського Хмельницької області В’ячеслав Францішко вже вніс до Державного реєстру сортів рослин України 6 сортів калини, 2 з яких — найбільш крупноплідні у світі.
Окрім практичного садівництва, В’ячеслав Францішко активно працює з селекцією рослин. Загалом до Державного реєстру сортів рослин Україні вже внесено 13 сортів, створених селекціонером: 6 сортів калини, 3 сорти обліпихи, 1 сорт хурми та 3 сорти береки лікарської. Окрім цього, наразі триває робота ще над 40 незареєстрованими сортами різних культур.
“В Україні фермери почали більш масово вирощувати калину та бузину, бо на ці ягоди спостерігається неабиякий попит у Європі. Калину, приміром, висаджують для переробки, зокрема і мої 2 сорти Аню й Уляну. До речі, в Академії аграрних наук України спеціальний відділ уже розробив декілька рецептів для їх переробки”, – розповідає В’ячеслав Францішко.
Читайте також: Вчені представили новий унікальний сорт солодкого перцю
Також селекціонер активно працює над селекцію береки лікарської – маловідомої та непоширеної культури, яка раніше росла на нашій землі тисячі років.
“У радянські часи її знищили через надзвичайно високий попит на її надміцну деревину, яку використовували для виготовлення пропелерів до літаків. Її плоди цілющі та дуже смачні, нагадують хурму та сушений абрикос”, – каже В’ячеслав Францішко.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: