Вчені виявили у рослин ген довголіття

Як пояснюють дослідники, на стеблах рослин є точки росту, які можуть утворювати нові стебла з листям або квітами.

Детальніше про це розповідає Агроцентр

У багаторічних рослин такі точки росту залишаються у вегетативному стані, тому після цвітіння рослина може продовжувати рости і в наступному сезоні. Водночас, в однорічних культурах точок росту не залишається і рослина гине.

В Інституті біології Лейдена професор генетики розвитку рослин Ремко Оффрінга і його команда виявили ген, який відповідає за вегетативність точок росту після цвітіння.

Експерименти вчені проводили на різушці Таля (Arabidopsis thaliana). Вченими було досліджено, як працює так званий ген AHL15. Цей ген було експресовано в різушку Таля та збільшено його активність у порівнянні зі звичайним станом.

Як і у багаторічних рослин, у модифікованих рослин різушці Таля деякі точки зростання залишаються у вегетативній фазі. Рослини продовжують рости після цвітіння і можуть цвісти кілька разів поспіль. Коли дослідники відключили цей ген то вони помітили, що рослини мають більш коротку тривалість життя. Таким чином, вони довели, що ген AHL15 (йому присвоїли ім’я REJUVENATOR) регулює тривалість життя рослин.

Дослідник Ремко Оффрінга пояснив, що відкриття цього гена буде сприяти фундаментальним знанням історії життя рослин і їх старіння. Цей ген допоможе відповісти на питання, чому в ході еволюції одні види стали однорічними, а інші — багаторічними.

На думку Оффрінга, дане дослідження може допомогти сільському господарству. Адже багато продовольчих культур є однорічними, а збереження в сільськогосподарських культурах декількох точок росту в вегетативному стані дозволить отримувати декілька врожаїв за сезон.

Окрім цього, завдяки збільшенню тривалості розвитку рослини знизяться витрати на обробку посівних площ і їх підготовку до подальшої сівби.

Джерело: сайт Аgroreview

Читайте також: Тонни врожаю – на смітник: серед фермерів наростає паніка

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: