“Золоте вугілля” добувають на Вінниччині (деталі)

Звичайну солому після жнив у фермерському господарстві “Вищеольчедаївське”, що на Мурованокуриловеччині знають як перетворити у бізнесовий на екологічний проект. Керівники господарства Володимир та Руслан Дмитруки придумали відкрити власну лінію по виробництву паливних брикетів, пише Агро-Центр.

Загалом із аграріями Вінницької області проводиться велика просвітницька робота, аби ті не спалювали пожнивні рештки. Адже це велика шкода для екології: забруднення повітря, руйнування екосистем рослинного і тваринного світу, зниження родючості ґрунту. Виробництво паливних брикетів – це можливість забезпечити заклади соціальної сфери новим видом екологічного палива. Нині в Україні вже є 5 подібних ліній, зокрема дві з яких на Вінничччині.

На думку ініціаторів вторинної переробки, солома – це “золоте вугілля”, адже під час жнив на полях залишається багато пожнивних решток, які забороняється спалювати. Аби налагодити та запустити виробництво у фермерському господарстві спочатку вивчили досвід у с. Непедівка Козятинського району та сконтактували із польською компанією, яка яка займається виробництвом і встановленням обладнання по переробці поживних решток за проектом “Золоте вугілля”. Закупівля лінії обійшлась у 5 млн. 600 тис. грн. Буде відкрито 6 робочих місць, які працюватимуть позмінно.

Руслан Дмитрук же переконаний, що оскільки у Мурованокуриловецькому районі немає газу, постійно підіймаються ціни на тверде паливо та вугілля, то солом’яні брикети – це альтернативний, екологічний і доступний всім вид палива.

 • Vic Lapic

  После сбора урожая образуется сотни миллионов тонн сухих отходов (солома, части стеблей, лузга, шелуха, листья) которые при сжигании или переботке, например, пиролизной в горючий газ могут полностью покрыть потребности Украины в теплоэнергии и в том числе для генерации эл. энергии.
  Кроме того, у нас еще слабо реализованы программы выращивания растений чисто для производства топлива.

 • Олег

  У фермера откуда-то взлось 5,6 млн грн, было много времени на изучение технологии за границей и всё ради того чтобы поехать жить в село и дать людям газ. Не жизнь а сказка, лол )))

  • Годі Вже

   Ха-ха-ха, дуже смішно, правда? А як, на думку шановного пана Олега, взагалі працює бізнес?

   • Олег

    Зачем бизнес если в кармане 5,6 млн есть и наверняка не последние деньги.

    • Юрий Шевченко

     5 лямов эт 200 штук баксов – стоимость не очень крутой квартиры в киеве или средненького домика… вы Олег о чем баите – за нищих ну так вам тут в Украине не место – вам в Рашку – страну нищих и нищеты

     • Олег

      Такой тупой комментарий что лучше я промолчу, сначала думайте, а за тем пишите.

     • Ivan Ivanov

      Стоимость не очень крутой квартиры в Киеве 30-35 тыс уев. От 200 можно купить элитку на Печерске. Так что мимо.

  • Виталий Ходачинский

   ну поперше,на мою думку, фермери, на полях яких була ця солома, заробляють багато, i хто живе в селi,знають – за паъ пiсля зборiв урожаю дають суми вiд 2-х тис до 9 тис грн власникам паъв, уявiть суму загалом заробленого на зернi.А от що фермер вертлявий то да:) На вiдходах знайшов як заробити i рекламну компанiю провiв грамотно.
   Ви мабуть переплутали звичайного селянина(власника города тобто) i реального фермера – власника полiв та арендатора паъв(надiлiв). Це може бути тисячi гектарiв землi…великi грошi,повiрте.

   • Годі Вже

    Довго думав, що таке “паъ”. Думаю, врешті-решт зрозумів 🙂

    • Виталий Ходачинский

     🙂 траблы с раскладкой,сори:) “паи” на русском, – земельные паи.

   • Юрий Шевченко

    За кой член им пять дають?

  • Vik

   Если родился потребителем, то потребителем и … А сделать что-то хорошее, надо уметь, а не просрать 5 лямов…

  • Ivan Ivanov

   Тупо пиар на соломе. На 5,6 млн грн можно построить солнечную электростанцию и дать людям свет и тепло. Стоимость СЭС на 400-500 кВт в районе 200 тыс $, а этого вполне хватит на село в 50-100 домов.

 • Конотопець Виталий

  А вот соломы у нас пока должно быть вполне достаточно, чтобы действительно обогатить свою державу сырьем и теплом. Поэтому, без сомнений, надо всячески поощрять на госуровне тех фермеров, которые всерьез занимаются этим бизнесом. Не говоря уж об исключении всяческих палок в колеса со стороны властей. Удачи вам, заготовители сена! И пусть Господь бережет – вы на верном пути!

 • Андрей Ефремов

  А где цена?

 • Конотопець Виталий

  Дайте соломы народу! Ведь это может быть наш пищевой резерв. Мало ли чего…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: