Як позбутися білокрилки на капусті без “хімії”, щоб не зіпсувати врожай
Не встигли висадити розсаду капусти на город, а на ній тут як тут – білокрилка. Це біла і ніжна мошка, яка живе під капустяним листком і дружно злітає, якщо його зачепити. Досвідчені городники знають – мошку цю потрібно проганяти, інакше вона зіпсує весь урожай. Але не кваптеся бігти в магазин за “протиотрутою” – на перших порах спробуйте боротися з нею за допомогою народних рецептів.
Розповідаємо, як позбутися білокрилки на капусті й не тільки.
Що таке білокрилка і чим вона небезпечна
Білокрилка – це невеликий метелик. Вона настільки маленька, що виглядає як мошка, а її білий колір може ввести в оману – мовляв, та як вона може нашкодити. Але якщо над капустою ви помічаєте хмарки білих комах, то це сигнал до того, що потрібно викопувати “сокиру війни”.
Чим небезпечна білокрилка? Метелик-шкідник любить вологу і йому дуже комфортно в районі 24 – 26 С, за якої він дуже швидко розмножується. Сидить білокрилка здебільшого під листям капусти, дорослі комахи харчуються соками з нижнього листка. Згодом капуста починає жовтіти, потім на ній з’являються чорні плями, а сам овоч починає погано рости і стає непридатним для їжі. Крім цього, біла мошка може переносити інші захворювання, які потім важко лікувати.
Читайте також: Як правильно поливати баклажани, щоб вони не гірчили
Шкодить білокрилка не тільки капусті – від неї страждають томати, огірки, кабачки, перець, баклажани, салати, селера, садові квіти. Боротися зі шкідником потрібно починати, щойно ви його помітили – тоді це буде простіше і можна обійтися без “хімії”. Розберімось, як спровадити цю білу мошку геть.
Білокрилка на капусті – як позбутися її без “хімії”
Білокрилка підступна тим, що може звикати до того, що, по суті, має її вбивати. Нерідкі випадки, коли той самий рецепт, який використовував сусід, у вас уже не працює. Тому ми зібрали кілька перевірених засобів, щоб було з чого вибрати і за потреби спробувати щось інше. Не забувайте, що це не “хімія”, тому один раз може і не спрацювати – обробку потрібно буде повторювати з періодичністю раз на 5 днів або в міру появи комах.
Білокрилка на капусті – чим бризкати:
розчин молока, олії та соди – змішайте 100 мл рідкого мила, 100 мл соняшникової олії, 1 ст. л соди, півлітра молока і 5 л води та обробіть листи з усіх боків;
настій часнику – подрібніть (натріть на тертці або пропустіть через блендер) 100 г очищених зубчиків часнику, залийте їх півлітра води і дайте настоятися 5-6 днів. 5 мл отриманого настою розведіть в 1 л води й обприскайте уражені рослини;
розчин йоду і соди – в 1 л води додайте 40 г мила, 1 ч. л йоду і 2 ложки соди, все перемішайте і доведіть об’єм чистою водою до 10 л, капусту обробляйте відразу ж;
настій полину – 2-3 ст. л трави залийте 1 л води, настоюйте 2 дні;
настій деревію – 3-4 ст. л сухої подрібненої трави залийте 1 л води і дайте настоятися 2-3 доби.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: