Як вносити мінеральні добрива в ґрунт, щоб від них була користь: врозкид чи рядками

Дачники повинні бути науковцями, щоб правильно робити все, що стосується ґрунту та вирощування рослин. Якщо певних навичок не вистачає, то справжні науковці розповідають особливості внесення мінеральних добрив. Виявляється, не все так однозначно, пише prostoway.

Як треба правильно робити

Науковці з рослинництва з НААН проводили дослідження. В процесі було виявлено, що мінеральні добрива краще розкладати рядками, ніж використовувати врозкид.

Причина полягає в азоті. Він є по своїй природі високорухливою речовиною. Коли йде дощ, він стрімко промивається дощем, і вбирається глибоко в ґрунт. А от щодо фосфору та калію ситуація геть інша. Вони малорухливі, тому в поживному середовищі застосування врозкид знижує ефективність.

Читайте також: Чим годувати курей, щоб вони вдвічі більше несли яєць: поради птахівників

Є важливий нюанс. Для калію та фосфору потрібна заробка в ґрунт. Якщо такі речовини просто залишаться на поверхні, вони втрачають свої властивості. Так стається через дію сонячного світла.

Ще один фактор. Якщо врозкид мінеральні добрива залишаються на поверхні, то після дощу вони можуть стікати разом з водою в канави, ярки. Загалом втрачається дія, користь та факт даремного застосування стає явним.

Читайте також: Краще пізніше ніж раніше: коли обрізати піони на зиму

З урахуванням перелічених факторів науковці та експерти з рослинництва радять комплексні азотні добрива вносити в рядки. Таким чином поживні речовини будуть швидко та цілеспрямовано попадати в зону, яка безпосередньо оточує корінь рослини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: