Дівчина створила з рибних відходів матеріал, який може замінити пластик (відео)

Молода дизайнерка із Великобританії за 8 місяців розробила матеріал із водоростей та рибних відходів. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Люсі Г’юз (Lucy Hughes) — дизайнер і випускниця Університету Суссексу. У 2019 стало відомо про її унікальний винахід — матеріал MarinaTex, створений із відходів рибної промисловості та водоростей.

Даний проєкт зі створення альтернативи пластику Люсі представила для отримання диплому бакалавра. Їй довелося провести понад 100 різних експериментів (найчастіше просто на кухні в студентській квартирі), щоб домогтися результату. Зокрема, одна з труднощів полягала в тому, щоб знайти підходящу речовину для з’єднання білків. Зрештою дизайнерка вибрала для цього агар — желеподібну субстанцію, яку отримують із деяких видів водоростей.

Наприкінці вдалося отримати гнучкий, міцний і напівпрозорий матеріал, із якого можна успішно створювати одноразову упаковку. На відміну від пластику, він повністю розкладається в компості або сміттєвих баках через 4–6 тижнів без викиду токсинів у навколишнє середовище.

Для виробництва нового матеріалу використовуються такі відходи рибної промисловості, як екзоскелети, риб’яча шкіра і луска, що містять міцні та гнучкі білкові структури. За словами дизайнера, від однієї риби (атлантичної тріски) може залишатися достатня кількість органічних відходів, щоб можна було виготовити приблизно 1400 біорозкладаних пакетів.

Джерело: сайт Велика Епоха

Читайте також: “Міське фермерство – майбутнє сільського господарства”: навіщо потрібен город на підвіконні і як розпочати ним займатися (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: