Мінагрополітики розпочинає прийом заявок на дотації за використання меліорованих земель
Міністерство аграрної політики та продовольства України з 22 листопада розпочинає приймання документів на отримання державної підтримки сільгосптоваровиробникам, які використовують меліоровані землі. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
Детальніше про це розповідає Агроцентр.
До 1 грудня у Міністерством аграрної політики та продовольства України буде проводитись прийом документів на отримання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі. Документи прийматимуться в паперовому або електронному вигляді.
Вони мають бути оформлені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2021 №1070 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі”.
Прийом документів на отримання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі відбуватиметься у вестибюлі першого поверху приміщення Міністерства аграрної політики та продовольства України за адресою: вул. Хрещатик, 24, м. Київ, 01001, за наступним графіком:
-З 22 по 26 листопада 2021 року час прийому 11:00-12:00;
-З 29 по 30 листопада 2021 року час прийому 11:00-12:00.
В інший час упродовж вказаного терміну можна передати документи попередньо зателефонувавши відповідальним працівникам Мінагрополітики.
Контактні особи:
✅ Дехтяр Оксана Олександрівна, тел. (044) 363 05 40
✅ Гончарук Ігор Олегович, тел. (044) 363 05 40
✅ Руденська Лілія Леонідівна, тел. (044) 363 05 40
Нагадаємо, Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі передбачено механізм надання державної підтримки сільгосптоваровиробникам, що провадять сільськогосподарську діяльність на землях сільськогосподарського призначення із застосуванням гідротехнічної меліорації, процедуру подання документів, їх розгляд комісією, прийняття рішення щодо виплати бюджетної дотації та механізм спрямування коштів, а також дозволить посилити контроль за дотриманням законодавства при наданні державної підтримки.
Реалізація державної підтримки забезпечить:
- збільшення валового виробництва сільськогосподарських культур;
- продовольчу безпеку держави в умовах змін клімату;
- відновлення і модернізацію зрошувальних систем;
- сприятиме оптимізації використання водних ресурсів.
Головний розпорядник бюджетних коштів та відповідальний виконавець бюджетної програми – Мінагрополітики.
Отримувачі бюджетних коштів – сільськогосподарські товаровиробники, що провадять сільськогосподарську діяльність на землях сільськогосподарського призначення із застосуванням гідротехнічної меліорації.
Державна підтримка у вигляді бюджетної дотації надається сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям, які використовують меліоровані землі, що:
-не мають порушених справ про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
-не мають на перше число місяця, в якому приймається рішення про включення до розподілів бюджетних коштів сільгосптоваровиробника, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справленням яких покладено на органи ДПС. (п. 3. Порядку).
Державна підтримка надається у вигляді бюджетної дотації сільгосптоваровиробникам на безповоротній основі у розмірі до 25 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, але не більше як:
? 7500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням без урахування вартості поливної техніки;
? 19500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням з урахуванням вартості поливної техніки;
? 18750 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для краплинного зрошення.
Державна підтримка надається:
для реконструкції існуючих та/або будівництва нових систем за введені в експлуатацію внутрішньогосподарські зрошувальні системи з використанням зрошення дощуванням (матеріали, засоби, дощувальна техніка, канали, трубопроводи нижчого рівня, інша запірна арматура) або краплинного зрошення (матеріали, засоби) у період з 1 листопада попереднього року по 31 жовтня поточного року.
Для отримання державної підтримки сільгосптоваровиробники подають до 1 грудня у паперовому або електронному вигляді Мінагрополітики такі документи:
- заявку на отримання бюджетних коштів із зазначенням у ній номера і дати документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;
- довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
- відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою, актуальні на дату подання заявки;
- типову форму № ОЗ-1 “Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів” (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році, зокрема обладнання) — для часткового відшкодування вартості будівництва об’єктів;
- типову форму № ОЗ-2 “Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів” — для часткового відшкодування вартості реконструкції об’єктів;
- засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію паспорта проекта та копію кошторисної частини проектної документації;
- письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання.
Мінагрополітики розроблено проєкт наказу “Про затвердження форм для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі”. Станом на 02.11.2021 проєкт наказу подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
Мінагрополітики для надання державної підтримки утворює комісію, яка є постійно діючим органом, затверджує її склад, положення про неї, форму заявки та реєстру, що формуються відповідно до цього Порядку.
Мінагрополітики проводить засідання комісії до 10 грудня та на підставі поданих документів визначає розмір державної підтримки за кожним сільгосптоваровиробником і приймає рішення про включення його до реєстру сільгосптоваровиробників, яким нарахована бюджетна дотація на одиницю оброблювальних угідь.
Мінагрополітики затверджує до 15 грудня розподіл бюджетних коштів між сільгосптоваровиробниками пропорційно нарахованим сумам бюджетної дотації у межах бюджетних асигнувань.
Мінагрополітики перераховує бюджетні кошти для надання державної підтримки у вигляді бюджетної дотації з рахунка, відкритого в Казначействі, на поточні рахунки сільгосптоваровиробників, відкриті в банках, на підставі розподілу бюджетних коштів між сільгосптоваровиробниками та реєстру сільгосптоваровиробників, які використовують меліоровані землі, з нарахуванням бюджетної дотації на одиницю оброблювальних угідь.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: