Україна займає лідируючи позиції серед експортерів зернових
Близько 30% всього аграрного експорту України становлять зернові. Українське зерно експортується на ринки Азії (42,6%), Європи (32,4%), Африки (14,6%) та інші, пише “Агро-Центр”.
На світовому ринку Україна займає активні позиції. Так, за рівнем експорту пшениці Україна є п’ятою, за обсягами експорту кукурудзи – четвертою.
Експерти очікують, що надалі рівень експорту зернових з України лише збільшуватиметься.
“Зокрема, якщо розглядати такі культури, як пшениця, кукурудза та інші зернові (передусім ячмінь, овес) і соя, то їхнє щорічне виробництво до 2027 року виросте на 13,5 мільйона тонн – до 77,7 мільйона тонн в рік. Водночас експорт цих культур у порівнянні з поточним показником збільшиться на 8 мільйонів тонн – до 50,5 мільйона тонн”,
– зазначає експерт.
За прогнозами, приріст обсягів виробництва і експорту складе близько 19% і 21% відповідно.
“Це ті обсяги, які потрібно буде зберігати, транспортувати та експортувати. Саме під них і потрібно розвивати системи зберігання й транспортування сільгосппродукції в Україні. Зазначу, що дані прогнози досить консервативні й орієнтовані на збалансований глобальний попит та пропозицію. В цілому, Україна має значно більш високий виробничий і експортний потенціал”,
– відзначив він.
Австрієць інвестує 3 млн доларів на вирощування свиней в Україні
Разом з тим, з початку 2018 маркетингового року експорт зернових з України зменшився на 0,9 млн тонн. Це на 10,2% менше порівняно із аналогічним періодом минулого року.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: