Україна збільшила експорт агропродукції на 6% – УКАБ

Експорт української сільгосппродукції в першому кварталі 2020 року склав 5,7 млрд $, що на 6% більше ніж за аналогічний період минулого року.

Детальніше про це розповідає Агроцентр

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Аналітики зазначають, що такого результату вдалося досягти за рахунок нарощення поставок за такими категоріями: жири та олії на 235,1 млн $ (+19%), готова продукція на 74,8 млн $ (+9%), продукція рослинництва на 49,3 млн $ (+2%). 

Найбільше серед зазначених категорій зріс експорт: соняшникової олії на 193,1 млн $ або +17%, кукурудзи на 148,6 млн $ (+8%) та ячменю на 58,7 млн $ (+132%). Одночасно відбулося скорочення поставок з України ріпаку на 69,1 млн $ (-97%), соєвих бобів на 50,4 млн $ (-19%) та пшениці на 25,2 млн $ (-4%).

Коментар:Важливо відмітити, що експорт продукції тваринництва скоротився на 15% і за січень-березень 2020 року він склав 265,9 млн $. Зменшення відбулося за рахунок скорочення поставок з України яєць на 13,1 млн $ (-36%) та м’яса птиці на 10,5 млн $ (-7%). Така ситуація спричинена частковою забороною експорту зазначеної продукції внаслідок спалаху пташиного грипу на території України“, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що імпорт продукції АПК за січень-березень 2020 року склав 1,7 млрд $, що на 18% більше ніж за аналогічний період минулого року. Зросли поставки сирів на 26,3 млн $ (майже в 2 рази), картоплі на 19,8 млн $ (в 12 разів) та цитрусових на 16,4 млн $ (+21%).

Коментар:Слід зауважити, що заборона експорту агропродовольчої продукції в умовах карантину спричинить скорочення валютних надходжень. З метою стабілізації ринку було домовлено встановити граничний експорт пшениці в поточному маркетинговому сезоні обсягом в 20,2 млн тонн. На період карантину діють тимчасові обмеження на експорт гречки, що спричинені дефіцитом даного товару внаслідок надмірного ажіотажу в період карантину та забороною на експорт з боку основних постачальників гречки до України“, – прокоментував Андрій Мартиненко, аналітик УКАБ.

За словами експерта, падіння цін на зернові на світовому ринку не таке суттєве, з початку поточного року ціна (FOB) на ячмінь знизилась на 3% і на початок квітня становить 180 $/т. Натомість ціна на пшеницю зросла на 3% і становить 222 $/т, кукурудза зросла в ціні на 2% (180 $/т), що зумовить відносну стабільність експортних цін. Ціна на олію за аналогічний період впала на 14% і складає 675 $/т, тому зменшення надходжень в другому кварталі все ж відбудеться. 

Девальвація гривні дещо зменшить стимули для імпорту продукції, зокрема молочної групи, хоча на даному етапі не здатна повністю зняти економічну привабливість імпорту.

Джерело: сайт Аgro-business 

Читайте також: У Нідерландах фермери косять тюльпанові поля, щоб уникнути скупчень людей

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: