“Обходьте стороною ялинкові звалища!”: чому потрібно утилізувати дерево після свят

Ті ялинки, які потрапляють на пункти, подрібнюються та використовуються — це дуже важлива процедура.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Для тих українців, хто купував ялинку чи сосну на новорічні свята, важливо мати інформацію щодо того, як правильно утилізувати деревце. Адже утилізація святкових ялинок після Нового року є величезною проблемою для екології України: більшість ялинок люди просто викидують на смітник і звалища, де їх потім спалюють і шкодять таким чином навколишньому середовищу.

В одному з телевізійних ефірів голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко розповіла про масштаби неправильної утилізації ялинок на прикладі Києва. Так, у Києві минулого року було утилізовано 14 тис. дерев, а продано, за приблизними даними, понад 500 тис. ялинок.

За словами Тимочко, шлях утилізації проходять не всі куплені ялинки, значна частина ялинок потрапляє на звалища.

Коментар: Ті ялинки, які потрапляють на пункти, подрібнюються і використовуються, це дуже важлива процедура. Тріски від ялинок зберігаються дуже довго, ними вкривають лунки дерев у місті, які страждають від викидів автотранспорту. Це значною мірою захищає рослини, оберігає від висихання, утримує вологу“, — пояснила вона.

Однак, за словами Тимочко, такої системи в масштабах всієї України не існує.

Коментар: “Дуже великий розрив між вирубкою мільйонів живих дерев і мінімальною кількістю утилізованих, між зрубаними та привезеними в міста і купленими. По Києву минулого року ми зареєстрували понад 45 тис. некуплених дерев. Це дуже турбує екологів, нам потрібно змінити ставлення до використання живих дерев“, — заявила екологиня.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: На Рівненщині у 2020 році створено більше десятка сімейних молочних ферм

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: