Суперзасіб чи сміття: навіщо дачникові “збирати” яєчну шкаралупу
Багато хто не заморочується зі збиранням яєчної шкаралупи, вважаючи за краще використовувати «магазинні» добрива. Але ж шкаралупа стане в пригоді не тільки для підживлення.
Ось, як мінімум, п’ять способів її застосування, інформує Ukr.Media.
Підживлення
Підживлення зі шкаралупи, звичайно, на першому місці з п’яти способів. 90% шкаралупи складається з карбонату кальцію — найціннішого елемента, необхідного для росту і розвитку рослин.
До решти десяти відсотків входять не менш корисні речовини. Такі як марганець, цинк, фтор і ще двадцять чотири сполуки. Подрібнена шкаралупа — гарне підживлення і для кімнатних рослин, і для садово-городніх культур. Висушив, розтовк, насипав на грядки, перекопав — ось і вся наука.
Розкислення ґрунту
Шкаралупки від яєць прекрасно розкислюють ґрунт. Причому, засіб же натуральний, ніякої хімії на ділянці!
Мульчування
Якщо вам вдалося назбирати ну вже дуже багато шкаралупок (ну, а що, і таке буває), то можна використати їх як натуральну мульчу. Особливо люблять мульчування яєчною шкаралупою кісточкові культури, такі як абрикоси, вишні, черешні.
Читайте також: Пересадка полуниці на нове місце: що обов’язково потрібно перед цим зробити
Шкаралупа — ефективний стимулятор росту розсади
Якщо перемолоти шкаралупки від яєць, як то кажуть «на борошно», ви отримаєте чудовий стимулятор росту для розсади. Особливо чуйна до нього розсада капусти, перцю і помідорів.
Боротьба з капустяною капустянкою і капустяною білянкою
Це досить відомий спосіб. Технологія така: шкарлупки подрібнюють, заправляють рослинною олією і прикопують там, де були помічені скупчення шкідника.
З метеликами борються, нанизуючи шкаралупу на нитки або тонкий дріт. Нитки розвішують над грядками, дріт встромляють безпосередньо в землю. Суть у тому, що метелики збираються в таких шкарлупках і відкладають яйця. Їх потім спалюють і розвішують нові шкарлупки.
І наприкінці маленька примітка: шкарлупки потрібно брати від сирих, а не від варених яєць.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: