Чим підгодувати перець в липні для доброго врожаю
Дізнайтеся, які добрива необхідні болгарським перцям в липні для активного формування нової зав’язі й плодоношення.
Детальніше про це розповідає Агроцентр.
Липень — важливий місяць у розвитку болгарських перців, коли активно починає формуватися урожай. Для кращого цвітіння та утворення більшої кількості зав’язей необхідні відповідні мікро — і макроелементи, інформує Ukr.Media.
Для підтримання кореневої системи рослини в такий відповідальний період її життя слід використовувати кальцій в легкодоступних для засвоєння формах.
Шукайте препарати, які містять одночасно кальцій і бор в хелатних формах. Останній сприяє кращому цвітінню і утворенню зав’язі і засвоюється перцями набагато краще в такому поєднанні.
Щоб плоди були соковитими і цукристими, а самі рослини краще засвоювали необхідні їм поживні речовини і мікроелементи з навколишнього ґрунту, важливо в період початку плодоношення підтримувати їх калієм і магнієм. Для цього можна використовувати сульфат магнію. Тільки врахуйте, що на перцях даний препарат при надмірному застосуванні може спровокувати появу вершинної гнилі.
Також важливою підгодівлею в цей період є монофосфат калію. У липні він зупиняє жирування перегодованих раніше азотними добривами кущів, які ніяк не бажають переходити до нормального плодоношення.
Суперфосфат же в середині літа перцям не потрібен, бо даний препарат вкрай повільно переходить в доступні для рослин форми. Куди ефективніше буде “заряджати” їм тепличний ґрунт ще з осені, в момент планового перекопування. Якщо перці відчувають фосфорне голодування, то в липні їх краще обробити монофосфатом калію.
Крім мінеральних сумішей солодкі перці добре реагують на внесення відповідної органіки і її похідних. В середині літа хороший ефект демонструє гумат калію.
Застосовуючи хімічні добрива, строго дотримуйтеся інструкції на упаковці. Зазвичай оптимальною концентрацією мінеральних солей у воді для дорослих рослин є 20-25 г на 10 л води.
З внесенням гуматів також слід бути гранично акуратними. У нормальних концентраціях вони працюють, як стимулятори росту, і підтримують рослини в стресових ситуаціях, однак при значному перевищенні ефективної дози, навпаки, починають сповільнювати їх зростання і розвиток.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: