Місячний календар городника-садівника на листопад: що і коли можна робити

Листопад – останній місяць осені і час початку зимових холодів. Більшість городніх і польових робіт вже закінчилися до цього часу. Однак навіть в листопаді садівникові буде чим зайнятися.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: У першій половині листопада проводять сівбу моркви, шпинату, петрушки, цибулі. До перших заморозків також зберігають капусту в землі. Проводять роботи в теплицях – готують ґрунт для ранніх томатів, перців, огірків. 

У листопаді часто перекопують ґрунт при перших морозах, щоб вона промерзла і загинули шкідники. 

В саду білять стовбури дерев, підсипають землю до кущів суниці, встановлюють годівниці для птахів. 

Відомо, що фази Місяця впливають на врожайність рослин і їх зростання. При спадному Місяці радять висаджувати коренеплоди, пересаджувати плодові дерева і чагарники. В повню і молодик рослини краще не чіпати. В цей час варто боротися зі шкідниками та провести прибирання на ділянці. Також різні знаки Зодіаку, в яких перебуває Місяць, по-різному впливають на родючість і здоров’я рослин.

Місячний посівний календар на листопад 2020 року по днях

1 листопада – не рекомендується пересадка. Садять озиму цибулю, сіють редис, петрушку, морозостійкий буряк. Сприятливий день для посадки і обрізки плодових дерев і чагарників.

2 листопада – викопують цибулини рослин для зберігання. У теплиці сіють гірчицю, цибулю, шпинат.

3 листопада – не рекомендується пересаджувати будь-які рослини. Можна рихлити ґрунт, проріджувати саджанці. З дерев видаляють зайві і хворі гілки. 

4 листопада – не рекомендується пересаджувати рослини. Хороший день для посадки декоративних і витких рослин в горщику. Сьогодні можна косити газон.

5 листопада – у теплиці сіють шпинат, петрушку, селеру, кріп, редьку. На городі проводять зимовий посів моркви, буряка, редьки, редису. 

6 листопада – не рекомендується обприскувати рослини отрутохімікатами. Садять чагарники, білять дерева.

7 листопада – не рекомендується поливати рослини. Сприятливий день для перекопування ґрунту, розпушування, підгортання, мульчування. 

8 листопада – не рекомендується поливати рослини. Вкривають на зиму троянди, викопують бульби і цибулини. Проводять санітарну обрізку дерев, мульчування суниці, малини, цибулинних квітів. 

9 листопада – не рекомендується підгодовувати рослини. Проводяться ті ж роботи, що і в минулий день.

10 листопада – не рекомендується замочувати насіння. Можна перекопувати, рихлити, мульчувати ґрунт, садити багаторічні квіти.

11 листопада – сприятливий день для боротьби зі шкідниками та хворобами. Можна полоти бур’яни, косити траву, підгодовувати коренеплоди. 

12 листопада – хороший день для вкорінення живців. Проводять посів моркви, петрушки кореневої, буряка. У цей день радять поливати і підгодовувати рослини.

13 листопада – утримайтеся від використання хімікатів. Можна обрізати дерева, скошувати траву, ставити пастки для гризунів. Хороший день для посадки бульбоцибулинних квітів.

 14-16 листопада – період місяця-молодика, всі рослини в цей час вразливі. Не рекомендується проводити будь-які роботи з рослинами.

17 листопада – несприятливий день для поливу і обрізки рослин. У городі садять озиму цибулю і часник, в теплиці проводять розсаду цвітної капусти. Проводять укорінення живців, посадку в’юнких квітів. Хороший день для заготівлі соків і вина.

18 листопада – у теплиці проводять посадку шпинату, петрушки, буряка. У городі висаджують зимовий часник, цибулю, салат, буряк, моркву, щавель.

19 листопада – хороший день для посіву багаторічних квітів і обрізки гілок дерев. У цей день радиться закривати огірки і квашену капусту на зиму.

20 листопада – несприятливий день для посіву і посадки більшості культур. Можна полоти, обробляти і мульчувати грядки. 

21 листопада – не рекомендується підгодовувати і підливати рослини. Можна знімати засохлі плоди і проводити санітарну обрізку, викопувати цибулини для зберігання на зиму.

22 листопада – несприятливий день для обрізки рослин. Хороший день для посадки багаторічних квітів. Рекомендується білити дерева, сіяти ранні огірки і шпинат. 

23 листопада – проводять такі ж роботи, як у попередній день.

24 листопада – підживлення і поливи проводити дуже помірно. Не рекомендується обробляти рослини хімічними препаратами. Проводять вигонку цікорного салату, луків, буряка.

25 листопада – проводять мульчування багаторічних рослин і овочів. Обрізають сухі і хворі гілки. Не рекомендується поливати, підгодовувати рослини, сіяти більшість культур.

25 листопада – рекомендується робити те ж, що і днем раніше. Також хороший день для заготівлі вина.

26 листопада – у теплиці проводять посадку пекінської капусти, шпинату, листового салату. Виганяють петрушку, цибулю, спаржу, селеру.

27 листопада – рекомендується проводити обрізку і очищення дерев і чагарників, видалення хворої кори. Сприятливий день для посіву багаторічних квітів.

28 листопада – варто проводити ті ж роботи, що і вчора.

29 листопада – не рекомендується пересаджувати рослини і рихлити ґрунт. 

30 листопада – повний місяць. Не проводяться ніякі роботи з рослинами. 

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: “У Херсонській області кліматичні умови аналогічні субтропікам” — агрометеоролог

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: