Одна чайна ложка цього засобу і декабрист буде довго, пишно цвісти і не обсипле бутонів
Але чомусь не кожен квітникар може похвалитися красою своєї Шлюмбергери. Рослина або зовсім не цвіте, або обсипає бутони, які так і не розкрилися, інформує Ukr.Media.
Для вирішення цієї проблеми є один перевірений засіб. Ні, це не спеціалізоване підживлення, за яким потрібно вирушати в садовий центр. Це перекис водню.
Препарат подобається декабристу. І після поливу та обприскування він починає йти в зріст і пишно цвісти.
У декабриста дуже ніжна і маленька коренева система. Для нього навіть магазинні добрива слід давати у зменшеній дозі. І з ними часто трапляються передозування. Перекис безпечніше добриво. Допустити передозування пероксидом дуже складно.
Але й перекис застосовують лише у розведеному вигляді. Інакше можна отримати опік коріння.
Для приготування «коктейлю» знадобиться лише вода та перекис. У півлітра води достатньо влити чайну ложку перекису і готовим розчином відразу ж полити рослину.
Такий розчин не підлягає зберіганню, тому що перекис швидко розпадається і губляться його корисні властивості.
Розчин з перекисом діє і як ліки та як підживлення.
Читайте також: Олійна редька: відновлюємо родючість ґрунту після огірків
Після застосування стан декабриста помітно покращується:
- Покращує якість ґрунту: перекис насичує його киснем та підкислює.
- Допомагає рослині краще засвоювати із землі поживні речовини.
- Перекис — це антисептик, тому запобігає розвитку бактеріальної гнилі.
Підживлення перекисом достатньо проводити один раз на тиждень. Як тільки у Шлюмбергери почався період бутонізації, можна застосовувати це добриво.
Рослину назвали декабристом, бо вона починає цвісти саме цього місяця. Однак, це не зовсім так. У когось шлюмбергера цвіте у жовтні, у когось у січні чи березні, або навіть улітку. Відповідно кожен і визначає, коли проводити, полив водою з перекисом.
Після того, як декабрист відцвів, йому треба відпочити. У цей час жодних добрив не вносять.
Але звичайно важливо крім підгодівлі правильно доглядати рослину. Не переливати і стежити, щоб у піддоні не застоювалася волога. Додаткового підсвічування для стимуляції цвітіння декабрист не потребує. А ось зниження температури точно допоможе йому зацвісти. Тому варто перенести квітку у прохолодне приміщення. А коли почне цвісти, то повернути на звичне для нього місце.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: