Депутат Соломчук пояснив, чому раніше великі агрохолдинги виступали проти ринку землі

Сьогодні на телеканалі “Live” народний депутат та член комітету ВР з питань аграрної політики Дмитро Соломчук розповів про те, які наслідки для українців матиме відкриття ринку землі та чому великі агрохолдинги виступати проти.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: На думку нардепа агрохолдингам не вигідно купувати землю в Україні, адже більшість і з них зареєстровані закордоном, куди і продають українську продукцію. В результаті цього наша земля все більше і більше виснажується. Лише з впровадженням ринку землі українці матимуть змогу повноцінно володіти своєю землею, не даючи “наживатися” на ній великим землевласникам.

Коментар: Агрохолдингам не вигідно купувати українську землю тому, що більшість із них зареєстровані на Кіпрі, наприклад. Свої технічні культури вони приїжджають, збирають, завантажують, вивозять та отримують за це валюту. І нічого більше їх не цікавить. В результаті цього наша земля виснажується. Саме з відкриттям ринку землі українці нарешті відчують, що це їхня власність, а не великих агрохолдингів“, – прокоментував нардеп.

Окрім цього, Соломчук підняв тему рейдерства земельних паїв в умовах відкритого ринку землі.

Коментар:Авжеж рейдерство існувало і може існувати надалі. Якщо ж у вас якимось чином відібрали землю – про це не можна мовчати. Потрібно негайно звертатися до поліції, народних депутатів, асоціацій. Наразі в Україні повноцінно функціонує Всеукраїнська аграрна рада, яка і надає послуги захисту від таких незаконних втручань“, – повідомив політик.

Дмитро Соломчук підсумував, що відкриття ринку землі в Україні стане поштовхом до активного розвитку малих сімейних господарств. Наприклад, за останніми підрахунками, в Україні протягом наступного року з’явиться понад 300 фермерських угідь, які займатимуться садівництвом.

Коментар:За наступний рік в Україні вже повинно з’явитися 300-400 нових садків, щоб ми їли не голландські яблука, а наші українські. В результаті відкриття ринку землі, буде активно розвиватися село. Все, що потрібно від народу це лише офіційно зареєструвати сімейну ферму“, – додав нардеп.

Читайте також: Сьогодні у Раді прийняли Закон про агрострахування українських фермерів – нардеп Соломчук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: