Аби врятувати популяцію бджіл вчені розробляють мережу вуликів зі штучним інтелектом

У рамках “Проекту всесвітнього захисту бджіл” (World Bee Project) IT-компанія Oracle працює над створенням глобальної мережі “смарт-вуликів” зі штучним інтелектом. Так вчені хочуть в режимі реального часу отримувати інформацію про взаємозв’язок бджіл та їхнього довкілля, пише “Агро-Центр”.

Популяція бджіл у світі скорочується щороку. Це тривожить як фермерів так і екологів. Адже процес запилення є надзвичайно важливою ланкою сільського господарства. Вчені припускають що зменшення популяції бджіл має декілька причин: надмірне використання інсектицидів; забруднене повітря; глобальне потепління; варіатозний кліщ і навіть перешкоди від електромагнітної радіації.

У Львові запустять станцію для переробки органічних відходів

Інноваційні вулики будуть оснащені сенсорами, які вловлюватимуть звуки дзижчання бджіл, рухи їхніх лапок і крилець, вагу меду, рівень вологості у вулику, а також місцеву погоду та рівні забрудненості повітря. Використання сенсорів у вуликах не новина, але застосування штучного інтелекту є інноваційним.

“Чи не найважливішою сукупністю даних є звук. Ми конвертуємо його в потік даних і використовуємо для машинного навчання, щоб проінформувати бджоляра. А з технологією Oracle Cloud ми можемо дуже швидко отримати багато даних. У нас є технологія, що сама навчається, сама налаштовується і сама себе корегує, тож усі потрібні дії вона автоматизує”

— розповів Джон Ейбел, віце-президент Oracle з хмарних технологій.

Вигідний бізнес: українці можуть заробляти до 100 тисяч гривень з гектара кукурудзи

Вчені кажуть, що подібне спостереження за комахами дозволить виявити які саме проблеми та на якому етапі зустрічають бджіл. Так, за останні 50 років обсяги сільськогосподарського виробництва, що залежить від запилення, зросли на 300%, тоді як популяції бджіл різко зменшилися.

Страхують навіть від дощу: як в Грузії влада підтримує фермерство

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: